Fudbaleri Strazbura pobedili su Lion 4:2 u 27. kolu Lige 1.
Ekipa prvog golmana srpske reprezentacije Đorđa Petrovića pruža neverovatne partije u poslednje vreme, za šta je, pored ostalh, u velikoj meri zaslužan i srpski čuvar mreže.
Petrović je protiv Liona savladan tek drugi put u poslednjih sedam utakmica!
U tom nizu, njegov tim je zabeležio čak šest pobeda, uz jedan remi bez golova, a trijumfom nad Lionom, najubeljivijim za Strazbur ove sezone, ekipa iz Alzasa preskočila je večerašnjeg rivala na tabeli.
Strazbur je nakon nekompletnog kola peti, na bod od Nice i Monaka, koji su na pozicijama koje vode u Ligu šampiona naredne sezone.
Petrović je i ove večeri bio sjajan na golu, imao je čak devet obrana, ali slava ovog puta, za veliku pobedu, pripada i ofanzivcima ekipe koji su dali četiri gola favorizovanom protivniku za poluvreme.
Strelci za domaći tim u drugom poluvremenu bili su Andrej Santos, Dilan Bakva, Emanuel Emega i Samuel Amo-Amejo, dok su golove za Lion postigli Korentin Toliso i Georgos Mikautadze.
Nemanaj Matić odigrao je psoeldnjih pet minuta.
Liga 1
Petak
Strazbur – Lion 4:2 (0:0)
Santos 55, Bakva 60, Emega 73, Amo-Amejav 89 – Toliso 62, Mikautadze 90+6
Subota
Rems – Marsej 17:00
Sent – Etjen 19:00
Monako – Nica 21:05
Nedelja
Tuluz – Brest 15:00
Anže – Ren 17:15
Okser – Monpelje 17:15
Avr – Nant 17:15
Lil – Lans 20:45