12. Marta 2023.

“Petarda” za Zvezdin rođendan – Novi Pazar razbijen

Crvena zvezda je sve bliža novoj šampionskoj tituli i sada imaju meč više i 21 bod više od Partizana.

Crveno-beli su i dalje bez poraza u nacionalnom šampionatu, a ovaj trijumf nad Novim Pazarom bio je 23. u sezoni i doneo je 72 boda.

Superliga, 27. kolo:
Crvena zvezda – Novi Pazar 5:1(2:1)
Rakonjac 11, 81, Kanga 34p, 74, Katai 78 – Majdevac 25p
Stadion: Rajko Mitić
Sudija: D. Nikolić

Čak pet golova je domaćin postigao i to na utakmici koja se igrala samo nekoliko dana nakon obeleženog 78. rođendana, što su navijači obeležili na tribinama raznim pesmama, šetalicama, bakljama i dimovima.

Gosti su pružili jak otpor, ali nisu izdržali u duelu protiv Zvezde i na kraju su nokautirani na stadionu “Rajko Mitić”, iako su u jednom delu meča imali egal rezultat i solidnu igru.

Bio je to miran početak pred ne preterano punim tribinama, a Zvezda je već od 11. minuta utakmice stigla do vođstva, kada su iznudili dva kornera i Marko Rakonjac posle drugog bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru i zatresao mrežu Novog Pazara, 1:1 vodila je Zvezda već tada.

Nije dugo prošlo dok nismo dobili novu zanimljivost, a Pazarci su tek u 22. minutu po prvi put zapretili Crvenoj zvezdi, kada smo i videli intervenciju Milana Borjana,.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Pogodila je lopta potom u ruku Aleksandra Dragovića, a pošto se on nalazio u svom kaznenom prostoru bio je to jedanaesterac za ekipu sa jugozapadnog dela Srbije.

Majdevac je preuzeo odgovornost i bez problema matirao Milana Borjana i Novi Pazar stiže do izjednačenja. Ipak, njihova radost nije dugo trajala jer je nedugo potom dosuđen penal za Zvezdu.

Tada je takođe došlo do igranja rukom u kaznenom prostoru, samo je odgovornost preuzeo Kanga i bez problema vratio vođstvo svom timu koji na poluvreme odlazi sa prednošću do 2:1.

U nastavku smo videli još tri pogotka Crvene zvezde, ali Novi Pazar gotovo da ništa nije prikazao u tom delu meča. Zvezda je u razmaku od osam minuta postigla sva tri gola i potpuno razbila goste u plavo-beloj uniformi.

Prvo je u 74. minutu Kanga postigao “golčinu” sa ivice kaznenog prostora, da bi Aleksandar Katai četiri minuta kasnije lobovao golmana Slavkovića, a za konačnih 5:1 postarao se Rakonjac u 82. minutu utakmice.

Sudijske nadoknade nije bilo pa je meč posle ravno 90 minuta zavšren i Zvezda je upisala zasluženu i ubedljivu pobedu nad Novim Pazarom.