“Petarda” Napolija: Lider Serije A deklasirao Juventus

Bila je to još jedna sjajna partija izabranika trenera Lućana Spaletija koji su zabeležili 15. pobedu u sezoni.

Juventus potpuno razbijen i neprepoznatljiv, mada u ovom meču Masimilijano Alegri zbog povredanije mogao da računa čak na osam igrača.

Napoli je iskoristio momentum da zabeleži pobedu koja mu je donela velikih deset bodova prednosti u odnosu na Juventus i drugoplasirani Milan, koji ima meč manje.

Napoli je poveo u 14. minutu, Viktor Osimen je bio na pravom mestu.

Odlično je reagovao na odbitak i glavom loptu sproveo u mrežu.

Nisu domaćini spuštali gas i već u 39. minutu duplirali su prednost.

Na dodavanje Osimena Kviča Kvartškelija je bez problema poslao loptu u mrežu sa desetak metara za 2:0.

Jedino što je Juventus uspeo da uradi jeste gol Anhela di Marije u 42. minutu posle asistencije Arkadijuša Milika.

U drugom poluvremenu, potpuni potop gostiju iz Torina.

Posle kornera u 55. minutu, Amir Rahmani je bio na pravom mestu, posle loše intervencije odbrane Juventusa, preciznim udarcem je poslao loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije, novi gol Viktora Osimena.

Kvartškelija ga je odlično pronašao pred golom, usledio je precizan udarac glavom za velikih 4:1.

Tačku na veliku pobedu Napolitanaca stavio je Eljif Elmas u 72. minutu.

Prihvatio je loptu u kaznenom prostoru Juventusa i uz malo sreće, posle odbitka, lopta je završila u mreži.