29. Augusta 2023.

Peruanac srušio Kecmanovića poslije tri sata borbe

Miomir Kecmanović nije uspio da se plasira u drugo kolo na US Openu.

Srpski teniser je posle 194 minuta igre poražen od 74. igrača sveta, Peruanac Huan Pablo Variljas pobedio je sa 1:6, 7:5, 7:5, 6:4.

Nije izgledalo da će se sve ovako završiti, ali Kecmanović već neko vreme nije u formi tako da je Variljas iskoristio i tu situaciju.

Dominacija, to je reč koja može da opiše prvi set. Od samog starta meča Kecmanović je stigao do velike prednosti i već je posle skoro pola sata imao prednost od dva brejka prednosti, posle kojeg je bilo jasno da će osvojiti prvi set.

Drugi set je bio pravi rolerkoster. Nije ličio na sebe Kecmanović u drugom setu, ubrzo je imao zaostatak od 5:1 i ličilo je da će izgubiti drugi set na identičan način na koji je osvojio prvi set.

Nije se predavao, uspeo je da se vrati u meč, ali kada je osvojio peti gem, i stigao do 5:5 u drugom setu, usledio je novi brejk Variljasa koji je time presekao Kecmanovića i u narednom gemu bez izgubljenog poena došao do izjednačenja u setovima.

Treći set počeo je ponovo u znaku Miomira, imao je brejk i vođstvo od 3:0, ali je to brzo prokockao.

Variljas je u petom gemu vratio brejk i smanjio na 3:2. Uspeo je u finišu seta da u 11. gemu iskoristi treću brejk loptu u gemu za 6:5 i potom ponovo dobije set sa 7:5.

I već početkom četvrtog seta, Variljas je napravio brejk, poveo sa 2:0.

Imao je Kecmanović dve prilike u četvrtom gemu da uzvrati, nije ih iskoristio, da bi u narednom spasao jednu brejk loptu.

Do kraja, Peruanac je uspešno držao servis i na kraju dobio set sa 6:4.

On će u drugom kolu igrati sa Tejlorom Fricom koji je pobedio Stiva Džonsona sa 6:2, 6:1, 6:2.