17. Marta 2023.

Penali presudili Arsenalu, Leverkuzen siguran, Lacio eliminisan!

Nakon lisabonskih 2:2 i ovih 1:1 na “Emirejtsu”, Sporting je odneo pobedu rezultatom 5:3 nakon jedanaesteraca.

Tragičar je bio Gabrijel Martineli, kome je Adan u četvrtoj seriji odbranio penal.

Četvrtfinale su, uz Sporting, obezbedili Mančester junajted, Fenerbahče, Juventus, Fejenord, Leverkuzen, Rojal Union i Roma.

Prvi na večerašnjem meču u Londonu su zapretili gosti preko Trinkaa, ali je Arsenal uzvratio konkretno u 19. minutu i postigao gol.

Martineli je imao veliku šansu, Adan je odbranio, a lopta se odbila tačno na nogu kapitenu Granitu Džaki, koji je bio neumoljiv.

Do pauze šansu vrednu spomena imao je samo Gabrijel Žezus, ali je Adan intervenisao dobro.

Sporting je drugo poluvreme otvorio dobro, baš kako je to učinio i u Lisabonu, a u 62. minutu viđen je spektakularan pogodak.

Pedro Gonsalveš je uzeo loptu na centru, malo je povukao i onda maestralno lobovao istrčalog Arona Ramsdejla.

Gosti su nastavili u istom ritmu, Arsenal je bio na konopcima, a prilike su propustili Paulinjo, glavom posle kornera, odnosno Markus Edvards, koji je u situaciji jedan na jedan pogodio u glavu Ramsdejla.

Drama je nastavljena u produžecima, a u prvom najbolju šansu je imao Leandro Trosar, koji je šutirao iz izgledne situacije, ali je Adan loptu skrenuo u stativu.

Španski čuvar mreže je na visini zadatka bio i u finišu drugog produžetka, te je uspeo svom timu, koji je posle crvenog kartona Ugartea ostao sa desetoricom, da obezbedi penale.

I ne samo to, nego je uspeo da zaustavi Martinelija u četvrtoj seriji i tako “prelomi” ovaj dvomeč.

Dobili smo sve učesnike četvrtfinala Lige Evrope.

Mančester junajtedu, Fenerbahčeu, Fejenordu i Juventusu, pridružili su se Leverkuzen, Roma i Union Berlin.

I fudbaleri AZ Alkmara, Vest Hema, Nice i Anderlehta plasirali su se u četvrtfinale Lige konferecija.

Leverkuzen je nakon 2:0 na svom terenu, ovoga puta od Ferencvaroša u Budimpešti bio bolji identičnim rezultatom.

Diabi je u trećem minutu nagovestio trijumf, a konačan rezultat postavio je Adli u 81. minutu.

Jedan od derbija između Sosijedada i Rome završen je 0:0, a dalje odlazi tim Žozea Murinja zbog pobede u Rimu od 2:0.

Na kraju, posle spektakularnih 3:3 u Berlinu, Rojal Union je u Briselu pobedio Union sa 2:0.

Teuma je doneo vođstvo svom timu u 18. minutu, a pobedu je osigurao Lazare Amani u 63. minutu. Lapusin je u četvrtom minutu nadoknade samo povisio i postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Lacija su i u drugom meču izgubili od AZ, i to identičnim rezultatom kao i u prvom meču (2:1).

Poveli su gosti u 21. minutu golom Felipea Andersona, ali ta prednost ekipe iz Rima nije dugo trajala, jer je samo sedam minuta kasnije Karlson izjednačio rezultat.

Totalni preokret je doneo Pavlidis u 62. minutu. Posle ovog gola nije bilo povratka za ekipu Lacija, koji su tako eliminisani ranije od očekivanog, jer su ih mnogi smatrali jednim od favorita za osvajanje ovog takmičenja.

Srpski fudbaler Sergej Milinković Savić je na terenu proveo 58. minuta, kada ga je zamenio Luis Alberto.

Fudbaleri Nice su sa 3:1 pobedili Šerif i tako ukupnim rezultatom 4:1 se plasirali u narednu fazu Lige konferencija.

Labord je u 30. minutu doveo svoj tim u vođstvo, tako se završilo prvo poluvremen. U drugom delu utakmice opet je Nica postigla prvi gol, sada je on bio delo Mofija, odgovorio je Šerif preko Tapsobe u 54. minutu, a konačan rezultat je postavio Brahimi u 79. minutu meča.

Ekipa Anderlehta je uspela da eliminiše Viljareal. Belgijanci su u revanšu slavili sa 1:0 i tako sa 2:1 prošli dalje.

Jedini gol na stadionu Keramika je postigao Islam Slimani u 73. minutu.

Vest Hem je i na Olimpijskom stadionu u Londonu bio ubedljiv protiv AEK Larnake, ovoga puta je bilo 4:1.

Mrežu gostiju sa Kipra je otvorio Skamaka u 21. minutu, drugi gol je bio delo Bouvena, koji je za samo dva minuta,dva puta matirao golmana gostiju.

A konačan rezultat je postabio Mubama u 65. minutu utakmice.

Žreb je na programu u petak od 13.00 časova.