27. Septembra 2023.

Pavlović strijelac u “vatrenom” prvom gradskom derbiju Salcburga

Strahinja Pavlović postigao je poslednji gol u pobedi Red Bul Salcburga nad Austrijom Salcburg 4:0 (1:0) u Kupu Austrije.

Bio je ovo prvi gradski derbi Salcburga otkako je Red Bul kupio pravu Austriju 2005. i promenio joj ime i tradicionalnu ljubičastu boju u crveno-belu.

Nezadovoljni navijači su tada osnovali novu Austriju, koja se 18 godina kasnije prvi put sastala sa Red Bulom.

Red Bul je kasnio na utakmicu jer se teško probijao kroz masu navijača koji su ga okružili i zbog sigurnosnih razloga utakmica je kasnila pola sata.

Navijači Austrije priredili su spektakularne koreografije, a omražene goste dočekali su s koreografijom na kojoj Volfgang Amadeus Mocart violinom tuče bika uz poruku “U Salcburgu sviramo samo violinu” što je bila aluzija na ljubičastu boju.

Uprkos sjajnoj podršci sa tribina, trećeligaš ipak nije mogao da parira učesniku Lige šampiona, koji je u drugom poluvremenu rešio meč.

Red Bul je poveo preko Amara Dedića u osmom minutu, da bi rezervista Amankva Forson sa dva gola u razmaku od deset minuta sredinom drugog dela “dotukao” domaćina.

Pavlović je konačan rezultat postavio sedam minuta pre kraja utakmice.