10. Oktobra 2024.

Partizan se borio tri četvrtine, pa sve prosuo u završnici protiv Reala

Partizan je igrao odličan meč u Madridu, sve do početka poslednje četvrtine.

Uvodni minuti četvrte deonice skupo su koštali ekipu Željka Obradovića, pošto je Real iskoristio lošu igru protivnika i prelomio meč u svoju korist.

Počelo je dobro u Madridu- poenima Nakića, Partizan je poveo sa 5:0.

Real se, naravno, vrlo brzo vratio, a onda do kraja četvrtine se igralo veoma borbeno i požrtvovano, a raspoloženi su bili i šuteri – pa je rezultat bio 24:24.

Real je imao pomoć Fakunda Kampaca, koji je dobio dozvolu da igra dok se njegova žalba na suspenziju ne razmotri.

To je, verovatno, bilo i ključno za pobedu Reala.

Argentinac je blistao na terenu i bio neuhvatljiv. Dirigovao je igrom domaćih, pa je Real na poluvreme otišao sa tri poena prednosti – 50:47.

Sve je bilo otvoreno pred početak poslednje četvrtine – Real je imao četiri poena prednosti (68:64), a Partizan prvi napad u nastavku.

Međutim, igra crno-belih se potpuno raspala, Real je napravio seriju 10:2, kojom je prelomio meč i na kraju došao do pobede.

Madriđane su predvodili Serž Ibaka sa 15 poena i Džanan Musa i Ksavijer Ratan-Majs sa po 14 poena.

Eli Ndiaje, Mario Hezonja i Gabrijel Dek dodali su po deset poena.

Kampaco je postigao osam poena uz šest skokova i čak 11 asistencija.

Karlik Džons je bio najefikasniji u Partizanu sa 13 poena, Vanja Marinković i Sterling Braun postigli su po 12, a Frank Nilikina i Tajrik Džons po 11.

U postavi Partizana nije bio Dvejn Vašington, mada je bodrio saigrače u Madridu posle raskida ugovora sa Šarlot hornetsima.

Real sad ima skor 1-1, dok je Partizan startovao sa dva poraza, oba u gostima.

U narednom kolu, u utorak, Partizan dočekuje Bajern što će crno-belima biti prvi meč na domaćem terenu u Evroligi ove sezone.