19. Decembra 2023.

Partizan redom ruši: Peta uzastopna pobjeda crno-belih!

Košarkaši Partizana u 15. kolu Evrolige u gostima su pobijedili ekipu Valensije rezultatom 72:67.

Ekipa Željka Obradovića je na Iberijskom poluostrvu upisala peti uzastopni trijumf i sada ima učinak 9-6, dok je Valensija prekinula niz od tri pobede i takmičenje nastavlja sa skorom 8-7.

Crno-beli su u prvom poluvremenu, koje je obeležio i upad policije na deo tribine gde su bile smeštene pristalice kluba iz Humske, postigli svega 33 poena što zaslugom čvrste odbrane Valensije, što svojim greškama i pre svega nedovoljno dobrim defanzivnim skokom.

I pored očigledno slabijeg itdanja u odnosu na protekle utakmice, ekipa Željka Obradovića je održavala prednost sve do finiša prvog poluvremena kada je domaći tim serijom 11:2 prvi put poveo 30:28.

Partizan je maksimalnih plus 7 imao u 14. minutu, ali nije uspeo u kontinuitetu da održi visok ritam na obe strane terena što je domaćin znalački iskoristio.

Srpski tim je u trećem periodu u potpunosti kontrolisao dešavanja na terenu, a blistao je probuženi Zek Ledej koji je u tom periodu upisao 12 poena.

Crno-beli su u nekoliko navrata imali devet poena prednosti, a ni česte izmene domaćeg trenera Aleksa Mumbrua nisu poremetile Beograđane koji su imali rešenje za sve zamisli nekadašnjeg reprezentativca Španije.

Zapretila je Valensija sredinom poslednje četvrtine, serijom 13:4 približila se na 57:59 u 36. minutu, ali je Partizan imao odgovor. Najpre je Alen Smailagić pogodio trojku iz „kornera“, potom i Kevin Panter, da bi tačku na dramatičan meč stavio Džejms Naneli košem u kontri nakon što je ukrao loptu domaćem timu za nedostižnih 71:65 na 27 sekuni pre kraja duela.

Naneli (4/6 za dva, 2/6 za tri, 3sk, 3as, 2 ukl)) i Ledej (3/4 za dva, 2/4 za tri) su bili najefikasniji sa po 14 poena, Panter (1/4 za dva, 2/5 za tri, 9sk, 3as, 2ukl) sa 13 poena predvodili su tim iz Humske, Pi Džej Doužer je dodao 9 uz 4 asistencije, Bruno Kaboklo 7, a Frenk Kaminski 6. Crno-beli su za tri šutirali 33 odsto (9/29), za dva 53 odsto (16/30), imali su 32 skoka (24+8) i 14 asistencija.

U domaćoj ekipi, koja je upisal 17 ofanzivnih od ukupno 42 skoka, dvocifreni su bili Kris Džons sa 14 i Kasijus Robertson sa 12 poena, dok je Stefan Jović zabeležio 3 (0/1 za dva, 1/2 za tri), 3 skoka i asistenciju za 19 minuta.

Crno-beli u četvrtak gostuju sjajnom Realu u Madridu, a Valensije dočekuje Virtus.