Partizan – Spartak 91:69
(23:16, 30:18, 20:19, 18:16)
Hala: Sportski centar Čair
Sudije: Marko Juras, Jelena Smiljanić, Mladen Vuletin

Ovo je bio prvi meč ovogodišnjeg izdanja srpskog kupa i Partizan je više nego ubedljivo slavio nad Spartakom i opravdao ulogu favorita.

Partizan će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Crvene zvezde i Borca koji se igra u četvrtak od 18 časova.

Crno-beli su bili apsolutni favorit u ovoj utakmici i to zvanje opravdali već na samom početku utakmice, ali treba istaći da se Spartak hrabro poneo i mučio Partizan koilko je mogao, pa je na startu bilo 11:11.

Da stvari budu još teže postarala se povreda Tristana Vukčevića koji je povredio skočni zglob prilikom doskoka nakon jednog zakucavanja, ali će se ispostaviti da je povreda bila lakše prirode i on se kasnije vratio na parket.

Tek pred kraj prve četvrtine su se odmakli košarkaši Partizana i onda dobili prvi kvartal 23:16, da bi usledilo nekoliko odličnih minuta na koje Spartak nije mogao da odgovori pa smo videli i prvu dvocifrenu prednost.

Nije Željku Lukajiću ni tajm-aut pomogao, pa se na poluvreme otišlo sa 53:34 u korist Partizana. Njegovi izabranici su bili odlični na početku treće četvrtine i vratili se na 12 poena zaostatka, ali je to manje-više sve što smo od njih i videli večeras.

Ponovo je Partizan uspostavio kontrolu i odlepio se, pa je na kraju Željko Obradović i juniorima Viktoru Mikiću i Savu Drezgiću dao nekoliko minuta, pa je mladi Drezgić upisao i prve poene u dresu Partizana, a konačan rezultat bio je 91:69.

Najefikasniji je bio Matijas Lesor sa 17 poena, po 14 su imali Anđušić i Ledej, 13 je imao Avramović i 9 Vukčević. U redovima Spartaka, 17 je imao Andrija Bojić, 15 Danilović, a 13 Jugović.