28. Decembra 2023.

Partizan pao u dramatičnoj završnici

Košarkaši Partizana poraženi su od italijanskog Virtusa sa 77:75 u utakmici 17. kola Evrolige

Crno-beli su upisali drugi uzastopni poraz i u 2024. ulaze sa učinkom 9-8, dok je italijanski tim drugi sa skorom 12-5.

Ekipa iz Humske je duel sa najprijatnijim iznenađenjem prvog dela takmičenja dočekala posle katastrofalnog izdanja u Zadru, a ni prvo poluvreme protiv nekadašnjeg šampiona Evrope nije bilo za prelaznu ocenu.

Počeo je trener Željko Obradović sa Tristanom Vukčevićem u petroci, ali mladi krilni igrač nije mogao da se izbori sa Tornikeom Šengelijom, baš kao ni njegovi saigrači sa razigranim gostima. Jedino su Bruno Kaboklo, koji je odigrao svih 20 minuta u prvom poluvremenu, i nešto kasnije DDžejms Naneli pružali otpor Virtusu, a podatak da su kombinovano ubacili 22 od 36 poena svog tima dovoljno govori o učinku ostatka tima.

Bolonjezi su u nekoliko navrata imali dvocifrenu prednost, maksimalno plus 13 u 17. minurtu (41:28) i to nakon što je ekipa iz Humske u finišu prve i početkom druge deonice serijom 13:2 uspela da se vrati i izjednači (23:23).

U skraćenoj rotaciji sa 11 igrača (izostali Avramović, Smailagić i Trifunović i novajlija Smit) Obradović u prvom delu meča nije koristio Frenka Kaminskog, Danila Anđušića i Balšu Koprivicu, a problem više su bile tri lične greške Pi Džeja Doužera i po dve Kevina Pantera i Ognjena Jaramaza. Na poluvremenu, u kome su domaći imaju devet izgubljenih lopti, čulo se da je samo minus pet sjajan rezultat kako je Partizan odigrao…

Virtus je odlično počeo i trećui deonicu, brzo je serijom 8:0 obezbedio maksimalnih 13 poena viška (49:36), ali je srpski klub imao odgovor. Crno-beli su lako napravili seriju 9:0, vratili se na svega četiri poena zaostatka i do kraja ovog dela meča nijedan od timova nije uspeo da se izbori za osetniju prednost.

Partizan je posle poena Pantera došao na korak do Virtusa (52:54), međutim, usledila je mini serija gostiju 5:0 i ponovo „jurcanje“ za Bolonjezima. U poslednji period ušlo se sa rezultatom 55:60.

Kaminski je postigao svih sedam poena za svoj tim u prva četiri minuta poslednje deonice, ali ono što je mnogo nerviralo Obradovića i navijače je brzopletost crno-belih u tim trenucima. Virtus je održavao prednost, a Partizan je želeo što pre da eventualno preokrene ne birajući baš pametne šuteve. Gosti su na polovini četvrvoig perioda imali plus 4 (67:63).

Partizan u prvom meču u 2024. dočekuje Asvel 2. januara, dok će Virtus dan kasnije na svom terenu igrati sa Bajernom.