24. Maja 2023.

Partizan pao u Beogradu – Vojvodina je šampion Srbije

Rukometaši Vojvodine pobedili su u Novom Sadu ekipu Partizana posle produžetaka rezultatom 32:28 u prvom meču finala plej-ofa Superlige Srbije.

Meč je obeležila i velika tuča ova dva rivala.

Vojvodina je posle velike borbe u “Šumicama”, dvorani koja je bila ispunjena do poslednjeg mesta, uspela da savlada crno-bele i da potpuno zasluženo osvoji trofej.

Ovo je rukometašima Vojvodine treća šampionska titula zaredom, a ukupno 12. titula od sezone 2004/05.

U prvom poluvremenu su dve ekipe bile izjednačene, pa je nakon malog broja golova i rezultata 9:9 bilo nade da crno-beli mogu da produže ovo finale.

Što se tiče ovog dela meča, najveća prednost je bila od dva gola kada je Partizan imao vođstvo 9:7, ali je puna dva minuta bio bez pogotka iz igre i dozvolio Vojvođanima da izjednače i vrate se u meč baš pred pauzu na poluvremenu.

Tokom celog poluvremena se igralo sporo, maltene svaki napad je bio na ivici pasivnog i kao što je rečeno niko nije imao prednost veću od dva gola.

Crno-beli su u drugom poluvremenu poveli posle dva minuta igre, a strelac je bio Nikola Zečević, nakon čega je usledilo i prvo isključenje Partizana što Vojvodina nije mogla da iskoristi i Partizan postiže gol za 11:9.

Ipak, Partizanova odbrana puca i Vojvodina preko Tomića dolazi do novog izjednačenja u 35. minutu, 11:11.

Razigrao se kapiten crno-belih (Zečević), a i Vojvodina je preko Milića, Tomića i ostalih uspevala da bude veoma opasna što je i rezultiralo u većem broju postignutih golova u odnosu na prvo poluvreme.

Upravo je Tomić pogodio za preokret u 42. minutu i Vojvodina je povela sa 15:14, da bi uskoro Novosađani došli i do 16:14 što je bila njihova najveća prednost u dotadašnjem delu utakmice.

Održavala je Vojvodina tu svoju veliku prednost, a onda Zečević po drugi put pravi oštar faul i isključen je u 47. minutu što je bio udarac za Partizan koji je nakon tog isključenja imao tri gola zaostatka, 19:16 je bio rezultalt.

Trnavac je tokom čitave sezone bio bitan faktor Partizana, a upravo je njegova odbrana dala “vetar” u leđa da se razlika smanji na gol zaostatka i to baš u momentima kada je kazna za igrača manje isticala, 19:18.

Bitan momenat se dogodio desetak sekundi kasnije, pošto je Vojvodina iz kontre vratila dva gola prednosti, 20:18, da bi Partizan promašio još jedan zicer, a Vasić posle sedmerca vraća tri gola prednosti.

Kada je Rađenović pogodio za 22:18 bilo je jasno da Vojvodina korača ka trećoj uzastopnoj šampionskoj tituli, a onda Aziz nesportskim ponašanjem dobija isključenje i 2 minuta je Vojvodina imala igrača manje.

Ipak, nisu crno-beli mogli ništa da urade i Pukovski pogađa za novu najveću prednost, 24:19, pa je Vojvodina u finišu uspela da odbije svaki nalet Partizana i da još jednom postane šampion Srbije.

Konačan rezultat je bio 28:20, ubedjliva pobeda Vojvodine nad Partizanom koji je poklekao tu na kraju meča, pa nije baš bila realna ova razlika kada pogledamo odnos snaga tokom čitavog susreta.