17. Marta 2023.

Partizan izgubio od “fenjeraša” – u Humskoj

Crno-beli su svojim navijačima priredili još jedno neprijatno iznenađenje i na svom stadionu poraženi od poslednjeplasirane ekipe u ligi.

Radnik iz Surdulice je došao da se nadmeće i uspeo da nadigra Partizan u Humskoj i trijufmuje rezultatom 2:1.

Superliga, 27. kolo
Partizan – Radnički 1:2 (0:2)

Rikardo 82 – Radulović 13, Jokić 44
Stadion: FK Partizan
Sudije: Momčilo Marković, Miloš Miškeljin, Nenad Radoičić

Partizanov katastrofalni niz se nastavlja, jer je ovo četvrta od poslednjih pet utakmica u kojima nisu ostvarili pobedu. Istina, u prošlom kolu nadigrali su Mladost u Lučanima, a pre toga su imali dva remija i poraz.

Izgubili su u derbiju, pre toga od Mladosti GAT na svom stadionu, a sada i od “fenjeraša” surduličkog Radnika.

Sve je počelo u 7. minutu kada je Radnik po prvi put ozbiljno zapretio i posle kontre Popović uspeo da odbrani i pošalje loptu u korner iz čega gosti pogađaju stativu.

Samo tri minuta kasnije videli smo prvi gol, kada je na promašaj Natha natrčao Rikardo, ali je gol zbog ofsajda poništen, a onda u 13. minutu stiže prvi “šamar”.

Tada je Andrija Radulović iskoristio veliku grešku Vujačića, izašao sam pred golmana Popovića i bez većih problema zatresao mrežu Partizana za vođstvo 1:0.

Dijabate potom preti, pokušao je da izjednači, ali iz maltene mrtvog ugla pogodio stativu, da bi i Rikardo u 23. minutu posle centaršuta pokušao glavom da postigne gol, ali pogodio stativu.

Pretio je Partizan u još nekoliko navrata, da bi u 44. minutu stigla nova kazna. Korner sa leve strane, Jokić na pravom mestu, katastrofalna reakcija Popovića i… 2:0 za goste iz Surdulice!