29. Marta 2024.

Partizan ispustio pobjedu protiv Olimpijakosa

Košarkaši Partizana izgubili su od Olimpijakosa na svom terenu sa 74:69 u utakmici 32. kola Evrolige

Crno-beli je želeo da dođe do izuzetno važne pobede protiv Olimpijakosa, kojom bi se približili plej-inu Evrolige.

Ozbiljno su shvatili momci Željka Obradovića ovaj meč, pa je delovalo, čitave tri četvrtine, da su na dobrom putu da dođu do trijumfa.

Jaka odbrana, koju je Željko Obradović želeo za ovu utakmicu, donosila je plodovem pa je prednost Partizana rasla sve do poslednje deonice.

Pred početak poslednje četvrtine, na semaforu je pisalo 59:46.

Međutim, situacija u poslednjoj četvrtini nije mogla da se odvija gore po crno-bele.

Gosti su zategli odbranu i igrali mnogo agresivnije.

Vilijams-Gos je pogodio trojku od tablu, a zatim je i Vokap realizovao “dva plus jedan”.

Serijom 12:0 Olimpijakos je došao na samo “minus jedan” – 59:58, a zatim su poenima Papanikolaua, gosti došli i do prednosti.

Ušlo se u neizvesnu i dramatičnu završnicu, ali je u njoj Partizan svoje šanse propustio, a Olimpijakos je zadržao koncentraciju i priveo meč kraju.

Kevin Panter je postigao 19 poena, Frenk Kaminski 14, Bruno Kaboklo jedan manje, dok je Doužer dodao 12.

U pobedničkom timu, Vilijams-Gos je ubacio 17, a Papanikolau 13.