26. Oktobra 2023.

Partizan ispustio +15, nadoknadio -12 i pobijedio Zvezdu!

Partizan je tako stigao do druge pobede u elitnom takmičenju. uz tri poraza, dok je Zvezda sada na skoru 1-4.

Rekli bismo da je Partizan krenuo furiozno, da Crvena zvezda na samom startu nije imala trojke 0:6, pet izgubljenih lopti i mnoštvo nerezonskih poteza.

Partizan je to kažnjavao lakim poenima pod košem, pre svih Frenka Kaminskog, a nije ni pokušavao za tri poena.

Koristio je sve propuste nervozne Zvezde i posle pet minuta vodio sa 17:2.

Tek kada je ušao Miloš Teodosić Zvezda je bolje zaigrala u napadu i upravo njegovom trojkom dva minuta pre kraja je došla do 20:13.

Poslednje poene u prvoj deonici je na vrlo težak način ubacio Zek Ledej, ali je to bio početak vrlo dobrog perioda igre Zvezde, pre svega u odbrani.

Skok na obe strane terena je veoma dobro funkcionisao za gostujući tim, a to je na naplatu došlo vrlo brzo, već sredinom druge deonice.

Zvezda je poenima Luke Mitrovića došla do -3, a nedugo zatim je uspela potpuno da izjednači. I to poenima Šabaza Nejpira u samoj završnici, koji je vezao pet poena i na poluvremenu postavio rezultat 42:42.

U istom ritmu je nastavio početkom drugog poluvremena, pogođenom trojkom za prvo vođstvo Zvezde (42:45).

To je bio samo početak velike serije crveno-belih, koju je najviše inicirala odlična odbrana, ofanzivni skok i trojke koje je u nizu pogađao Jago Dos Santos.

Brazilac je sa dva dalekometna hica doneo 50:60 i prvu dvocifrenu razliku Zvezdi, a ona je kasnije išla i do +12. I to sa pet vezanih poena Rokasa Giedraitisa u smiraj treće četvrtine.

Tih 53:65 bilo je na semaforu pred ulazak u poslednju deonicu, ali ni to nije bilo dovoljno.

Malo po malo Partizan je krckao razliku Zvezde, pre svega na krilima podrške sa tribina i energije koju je inicirao Aleksa Avramović.

Srpski reprezentativac je leteo po parketu, imao i upisanu blokadu na šutu za tri poena Jaga Dos Santosa, a to je materijalizovao u napadu.

Kevin Panter je trojkom doveo Partizan do 62:68, a onda je Avramović trojkom i ukradenom loptom raspalio crno-belu Arenu za 75:77.

Ušli smo u potpuni egal u kom je Bolomboj doneo Zvezdi +4,ali Avramović odgovorio polaganjem i onda Pi Džej Doužer na 2:40 do kraja doneo trojkom 80:79.

U egal završnici Teodosić je promašio tri od pet penala, a utakmicu prelomio Aleksa Avramović trojkom za 83:80.