16. Augusta 2024.

Partizan eliminisan nakon produžetaka, crno-belima nije pomogao ni igrač više

Fudbaleri Partizana nisu uspjeli da eliminišu ekipu Lugana u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Crno-beli su odigrali nerešeno 2:2 u revanšu u Švajcarskoj, što nije bilo dovoljno za prolaz

Pružao je Partizan bolju partiju i izdanje od onog u Beogradu pre sedam dana, ali ni to nije donelo željen rezultat.

Lugano je iz prvog meča poneo prednost jednog gola, pa je Švajcarski tim u revanš ušao rasterećenije.

Ipak, u najboljem mogućem trenutku, crno-beli su došli do vođstva u revanšu.

Bilo je to u 44. minutu, kada je Zahid odlično gađao, šutirao i pogodio mrežu domaćih.

Partizan je na poluvreme otišao sa vođstvom, ali je već u trećem minutu nastavka primio gol.

Štefen je u 48. minutu utrčao i dobio loptu u šesnaestercu crno-belih, a onda uz dosta sreće postigao pogodak.

Ima Partizan za čime da žali, jer je u revanšu imao sve u svojim rukama i nogama.

Golom kapitena Markovića u 67. minutu nakon skoka posle kornera, srpski tim je vodio sa 2:1 i imao rezultat koji mu garantuje barem produžetke.

U 88. minutu, Švajcarac Hajdari je dobio drugi žuti karton, što je značilo da će Lugano igrati sa igračem manje u preostalom vremenu regularnog toka, a potom i produžetaka.

Ni to nije pomoglo Partizanu, koji ne samo da nije iskoristio brojčanu prednost, već je primio gol i tako pretrpeo eliminaciju.

Igrao se 111. minut kada je Štefen centrirao sa desne strane, lopta je ušla u “srce” šesnaesterca Partizana, tamo je De Medina smušeno reagovao, a Belhađ pogodio za konačnih 2:2, a ukupnih 3:2 za Lugano.

Partizan je tako eliminisan iz kvalifikacija za Ligu Evrope u trećem kolu, pa će svoju šansu za igranje grupne faze evropskog takmičenja tražiti u dvomeču sa Gentom u Ligi konferencija.