11. Augusta 2023.

Partizan doživio težak poraz u Azerbejdžanu!

Fudbaleri Partizana poraženi su od azerbejdžanskog Sabaha u Masaziru rezultatom 2:0 (0:0) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Izabranici Igora Duljaja nisu pokazali apsolutno ništa u napadu i u većem delu susreta su se grčevito branili, u čemu nisu uspeli.

Da nije bilo golmana Aleksandra Jovanovića, rezultat bi bio još ubedljiviji na strani tima koji ovog leta po prvi put u svojoj istoriji igra u bilo kom evropskom takmičenju.

Kvalifikacije za Ligu konferencije, 3. kolo:
Sabah – Partizan 2:0 (0:0)
Letić 70, Isaev 74

Stadion: Bank Respublika Arena
Sudija: Giorgi Kruašvili

Revanš se igra za sedam dana u Beogradu, a crno-beli će imati veoma težak zadatak da nadoknade dva gola zaostatka.

Ukoliko to ne učine, završiće evropsku sezonu na prvom stepeniku i doživeti najveću bruku u novijoj istoriji na evro-sceni.

Pobednik ovog dvomeča će u narednoj fazi igrati protiv FCSB-a iz Rumunije ili Noršelanda iz Danske.

Duljaj je na teren izveo veoma ofanzivan sastav, sa Kaluluom umesto Natha, i Severinom, Menigom i Saldanjom u napadu, ali oni nisu uradili praktično ništa.

Čitav meč se sveo na defanzivu crno-belih i nadu da se mogu preživeti naleti Sabaha koji su iz minuta u minut bivali sve jači.

U sedmom minutu zicer je imao Vinsent Til, potom je u 18. ponovo Luksemburžanin zapretio, a u 27. je Emanuelu Apeu poništen gol zbog ofsajda.

U 33. je Antić klizećim startom sprečio “pola gola” usled šuta Nurijeva, koji je u nadoknadi prvog poluvremena imao najbolju šansu posle kornera sa leve strane i odbrane Jovanovića.

Margarita je šest minuta kasnije zalomio Antića i izazvao Jovanovića na paradu, a čuvar mreže crno-belih se istakao u 69. minutu kada je odbranio penal koji je skrivio Severina.

Ipak, minut kasnije golman Partizana bio je nemoćan kada je Bojan Letić sa oko 20 metara od prečke zakucao loptu u njegovu mrežu.

Partizan je konačno poklekao, a četiri minuta kasnije primio još jedan pogodak jer je Isaev krznuo loptu dovoljno da je smesti u sam ugao gola za konačnih 2:0 pred revanš u Beogradu.

Ono što još više boli jeste činjenica da ni u preostalih 26 minuta Partizan nije uradio ništa da bi to promenio.

I to je ono što najviše brine pred revanš u Beogradu 17. avgusta.