9. Januara 2024.

Partizan dominirao, pa se potpuno raspao u Istanbulu

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Partizan rezultatom 91:76 u utakmici 20. kola Evrolige

Partizan je bio na odličnom putu da drugi put ove sezone savlada Fenerbahče. Crno-beli su odigrali savršeno na startu meča, ali se, kako je vreme odmicalo, igra polako raspadala.

Bruno Kaboklo i Kevin Panter su blistali u prve dve četvrtine.

Brazilac je pogodio prve tri trojke, a postigao je 11 od prvih 12 poena za Partizan.

Posle prve četvrtine, Partizan je imao prednost 31:19, a onda je Fener polako topio razliku.

Na poluvremenu su crno-beli imali pet poena prednosti, a u nastavku je, praktično, igrao samo jedan tim.

Igrači Fenerbahčea su pogađali sve što se moglo pogoditi, dok je napad Partizana potpuno stao.

Kada je Fener napravio seriju 24:2, bilo je jasno da Partizan teško može izbeći poraz u Istanbulu.

Tajler Dorsi je pružio sjajnu partiju – postigao je 24 poena.

Marko Gudurić je ubacio 15, a Sestina jedan manje.

Kevin Panter je postigao 18 poena, Naneli 13, a Kaboklo 13.

Posle poraza u Istanbulu, Partizan ima deset pobeda i deset poraza, dok je Fenerbahče došao do 12. pobede, a ima i osam poraza.