20:30 Bajern Minhen – Partizan 71:82
(19:19, 14:20, 12:21, 26:22)
Hala: Audi Dom
Sudije: Matej Boltauzer, Mehdi Difala, Alberto Baena

Crno-beli su sada u Nemačkoj ostvarili 13. pobedu u sezoni i uz 11 poraza mogu da gledaju ka putu koji vodi u Top 8, iako do toga ima još mnogo utakmica.

Podsetimo, Partizan je i u Beogradu pobedio Bajern i sa širokim osmehom se vraća u Srbiju.

Utakmica u Minhenu je počela minutom ćutanja za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji, a prvi posed je Gilspi završio zakucavanjem i Bajern poveo, da bi kontrolu preuzeo Partizan.

Kevin Panter i Jam Madar preuzimaju odgovornost, a onda se trojkom nadovezao Džejms Naneli, da bi spektakularnim zakucavanjem vođstvo rezultatom 13:5 doneo Matijas Lesor.

Nakon ove serije je Partizan malo stao, pa je usledila serija Bajerna 8:2 preko Rubita i Jaramaza za 15:13, a onda još nekoliko izgubljenih lopti i loša reakcija u poslednjim minutima prve četvrtine kada Vimberg beži svima i uz zvuk sirene pogađa za 19:19.

Drugu četvrtinu Partizan počinje poenima Lesora na asistenciju Nanelija, da bi Volden trojkom doneo Bajernu vođstvo 24:23, prvo još od prvog napada i poena Gilspija u reketu.

Kevin Panter se ponovo javio, nakon poena Jaramaza za 26:23 on je pogodoio trojku za izjednačenje i ubacio svoj 11. poen, da bi na kraju deonice izvukao i bitan faul Bonge za tri slobodna bacanja i uz Egzuma nosio crno-bele do +6 na poluvremenu, kada je na semaforu stajalo 39:33 u korist beogradskog tima.