2. Septembra 2024.

Pari Sen Žermen srušio Lil za vrh tabele

Fudbaleri Pari Sen Žermena su savladali Lil u gostima sa 3:1, u trećem kolu Lige 1.

Parižani su došli do treće uzastopne pobede i nalaze se na prvom mestu, dok je Lil posle dve pobede pretrpeo prvi poraz.

Ekipe su na startu bile izjednačene, ali je PSŽ preuzeo inicijativu i u samo tri minuta došao do dva gola prednosti.

Prvo je u 33. minutu precizan sa bele tačke bio Vitinja, a onda je tri minuta kasnije Bredli Barkola pogodio na asistenciju Vitinje za 2:0.

Lil je preuzeo inicijativu u durgom poluvremenu. Uspeo je da umanji zaostatak u 78. minutu, kada se u strelce upisao Edon Zegrova.

Samo četiri minuta kasnije Tijago Santos je izjednačio, ali je posle VAR provere pogodak poništen zbog ofsajda.

Tačku na meč je stavio Rendal Kolo Muani u drugom minutu nadoknade, kada je pogodio za 3:1.

Pari Sen Žermen u sledećem kolu dočekuje Brest, a Lil gostuje Sent Etijenu.