24. Februara 2026.

Panel-diskusija u Banjaluci: Gen Z kao pokretač promjena u društvu

Zašto su pripadnici generacije Z postali pokretači društvenih promjena i na koji način se one odvijaju, samo su neka od pitanja na koje će se tražiti odgovori na panel-diskusiji “Gen Z kao pokretač promjena u društvu” zakazanoj za četvrtak na Filozofskom fakultetu u Banjaluci.

Kako su saopštili studenti, razgovor će voditi studenti i stručnjaci iz nekoliko oblasti, te će biti održan u amfiteatru 203, od 17 časova.

Ova panel-diskusija okupiće studente banjalučkog Univerziteta, predstavnike studentskog pokreta u Srbiji, a učešće su potvrdili i Aleksandar Jokić, pravnik, Aleksandar Žolja, aktivista, te Ljupko Mišeljić, novinar.

Prema riječima organizatora, ideja panela je da se čuju različite perspektive o uzrocima, mehanizmima i efektima uticaja generacije Z na društvene tokove.

“Činjenica je da su 2025. godinu u cijelom svijetu obilježili pokreti za društvene promjene, a njih su svugdje inicirali i predvodili mladi ljudi. Želimo da analiziramo ovaj fenomen sa različitih aspekata, ne samo aktivističkih, već i socioloških, pravnih, medijskih… Biće to otvoreni razgovor o potencijalima generacije Z i izazovima sa kojima se ona susreće, pa se nadamo odzivu što većeg broja posjetilaca svih profila i životnih doba”, ističu organizatori.

Ulaz na događaj je slobodan i nije potrebna prethodna registracija posjetilaca.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare