22. Novembra 2023.

Opšti haos: Tuča na tribinama, užasne scene u Brazilu, Argentinci utišali Marakanu poslije haosa

Malo pre početka utakmice između Brazila i Argentine – u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026 – desile su se nemile scene na tribinama.

Fudbaleri dve reprezentacije su se rukovali, usledilo je fotografisanje, a onda je kamera prešla na tribine gde su se gostujući navijači sukobili sa brazilskom žandarmerijom.

Čim su to videli, Mesi i saigrači su otišli ka južnoj tribini stadiona kako bi urazumili navijače, ali i policiju koja je bila veoma okrutna prema navijačima Argentine.

Incident na tribinama trajao je više minuta, te ni fudbaleri nisu uspeli da smire strasti. U jednom trenutku Kristijan Romero, štoper Argentine, želeo je da uđe među narod i policiju, ali su ga saigrači i obezbeđenje od toga odgovorili.

Strasti su se posle nekog vremena smirile, međutim, aktuelni svetski šampion nije želeo da nastavi utakmicu i fudbaleri su otišli nazad u svlačionicu.

Argentinci su se vratili na teren posle nekih 20-ak minuta, a meč je zvanično počeo u 01.58 po srednjeevropskom vremenu, što znači da je kasnio 28 minuta.

Fudbaleri Argentine pobedili su Brazil na Marakani rezultatom 1:0, u derbiju šestog kola kvalifikacija za Mundijal 2026. godine.

Jedini gol postigao je Nikolas Otamendi u 63. minutu posle centaršuta iz kornera Đovanija Lo Selsa.

Utakmicu su obeležili incidenti na tribinama, prilikom kojih su brazilski policajci tukli navijače gostiju.

Argentinci su u svlačionici ostali pola sata i na teren su se vratili tek nakon što se sve smirilo.

Aktuelni svetski prvak vodi na tabeli kvalifikacija sa 15 bodova, dok je Brazil tek šesti sa sedam osvojenih poena.

Nije bilo naročito mnogo prilika u ovom južnoameričkom klasiku, a kod domaćih u solidnim situacijama je uglavnom bio Gabrijel Martineli.

Argentinci su do vođstva i pobede stigli nakon odličnog udarca glavom Otamendija, što je bilo dovoljno da se pobedi veliki rival.

Domaći su ostali sa desetoricom na terenu u 81. minutu, kada je direktan crveni dobio Džoelinton, a promene rezultata više nije bilo.

Brazil sledeći meč igra sa Ekvadorom, dok će Argentina odmeriti snage sa Čileom.