4. Oktobra 2023.

Omladinci Zvezde bolji od Jang Bojsa

Omladinci Crvene zvezde ostvarili su prvu pobjedu u Ligi šampiona ove sezone.

Crveno-beli su na voždovačkom “krovu” slavili protiv Jang Bojsa rezultatom 2:1 (0:0).

Strelci za srpski tim bili su Novak Gojkov u 73, odnosno Jovan Mijatović u 86. minutu, dok je jedini gol za švajcarskog predstavnika postigao Ugo Para u 90. minutu.

Utakmica je, inače, kasnila 35 minuta zbog problema sa sistemom protokola.

Prvo poluvreme je bilo više nego interesantno, crveno-beli su bili nešto bolji, imali nekoliko dobrih prilika, ali ni gosti nisu sedeli skrštenih ruku.

Uzdrmali su prečku Zvezdinog gola, dok je u poslednjem minutu Mirosavljević posle jedne situacija morao da “raščišćava” sa gol linije.

Zvezda je na početku drugog poluvremena preko Maksimovića, takođe, pogodila prečku, ali je do vođstva stigla u 73. minutu, kada je gol postigao rezervista Gojkov, posle dodavanja Nedeljkovića.

Majstorija Mijatovića u 86. minutu praktično je osigurala pobedu. Izborio se sa čuvarom, predriblao golmana i ubacio loptu u mrežu.

Konačnih 2:1 postavio je Para u 90. minutu, kada je volej udarcem savladao Draškića.