Umjeren porast broja pacijenata zabilježen je u banjalučkom Domu zdravlja zbog naglog skoka temperature vazduha.
Iz Doma zdravlja Banjaluka su za Srnu rekli da je umjeren porast i broja poziva i izlazak mobilnih ekipa na teren.
“Visoka temperatura može uticati na zdravlje građana. Najugroženije grupe su stariji pacijenti, djeca i pacijenti oboljeli od hroničnih, a pogotovo kardiovaskularnih bolesti”, istakli su iz Doma zdravlja Banjaluka.
Najčešće tegobe zbog kojih se pacijenti javljaju na preglede su malaksalost, nesvjestica, vrtoglavica ili kratkotrajni gubitak svijesti, glavobolje koje mogu biti udružene sa mučninom i povraćanjem, otežano disanje, ubrzan puls, opekotine kože i različite alergijske manifestacije.
“Ovaj trend direktno je povezan sa naglim i znatnim skokom temperature
vazduha”, kažu iz banjalučkog Doma zdravlja.