18. Decembra 2023.

Odermat ponovo najbrži u Alta Badiji

Baš kao i u nedelju, najbrži u Alta Badiji bio je sjajni Švajcarac Marko Odermat.

Poslije nedjeljnog drugog mjesta, hrvatski skijaš Filip Zubčić u drugom veleslalomu održanom u Alta Badiji ostao je bez postolja zauzevši četvrto mjesto.

Drugo mesto osvojio je Austrijanac Marko Švarc zaostavši 1.05 sekundi za Odermatom, dok je treći bio Slovenac Žan Kranjec sa 1.22 sekunde zaostatka.

Zubčić je nakon drugog mesta u prvoj vožnji na kraju bio četvrti, zaostavši za pobednikom 1.36 sekundi.

U generalnom poretku u disciplini veleslaloma lider je Odermat sa 300 bodova. Marko Švarc ima 210 na drugom mestu, Zubčić je treći sa 180, dok je Kranjec četvrti sa 156.

I u plasmanu Svetskog kupa Odermat je prvi, Švarc drugi, a Zubčić treći. Kranjec je na šestom mestu, a iznad njega su Kilde i Benet.