4. Oktobra 2023.

Odbojkaši Srbije u seriji, napravljen još jedan korak ka Olimpijskim igrama

Izabranici selektora Igora Kolakovića nanizali i treći trijumf i spremno dočekuju završnicu kvalifikacionog turnira.

Odbojkaši Srbije ostvarili su pobedu nad selekcijom Finske u četvrtom kolu kvalifikacija za Olimpijske igre.

“Plava četa” je potpuno opravdala ulogu favorita i trijumfovala maksimalnim rezultatom, po setovima 25:21, 25:22, 25:22.

Za razliku od prethodnih susreta u Tokiju, kada su imali određenih poteškoća, ali i zabeležili poraz na startu od Turske, naši momci su sada rutinski trijumfovali protiv Finaca.

U prvom setu su se odlepili na samom startu i sačuvali prednost do kraja, a jedino je u drugom protivnik pružio ozbiljniji otpor. Igralo se maltene poen za poen sve do završnice tog dela, kada je Srbija novom serijom otišla na dva seta viška.

U trećem nije bilo dileme, ponovio se scenario iz prvog i posao je završen maksimalnim rezultatom.

Aleksandar Atanasijević je upisao 17 poena, Marko Ivović je imao devet, Aleksandar Nedeljković osam, a Petar Krsmanović sedam.

Selektor Kolaković odmorio je u ovom meču kapitena Uroša Kovačevića i Marka Podraščanina.

U redovima Finske Jokela je imao 19, a Martela 10 poena.

Srbija sada ima skor 3-1, a naredni meč igraće u petak protiv domaćina Japana.