27. Marta 2023.

Novi skup poraz Dalasa, Bogdanović promašivao, Vučević isključen, Čikago slavio

Maveriksi su upisali 39. poraz u sezoni, četvrti u nizu, koji ih je dodatno udaljio od borbe za plej-of, dok su Hornetsi došli do druge pobede protiv Dalasa u tri dana, ukupno 25. trijumfa u ligaškom delu.

Gostima nije pomogao ni Luka Dončić, koji je meč završio sa 40 poena, 12 skokova i osam asistencija.

Slovenački plejmejker je napravio svoju 16. tehničku grešku u sezoni u trećoj četvrtini, što znači da će se suočiti sa suspenzijom od jedne utakmice i propustiti duel protiv Indijana Pejsersa.

Posle Dončića, najefikasniji je bio Kajri Irving sa 18 poena.

U pobedničkom timu prednjačio je Gordon Hejvord sa 22 poena, a Pi Džej Vašington je dodao 21 poen uz 12 skokova.

Domaćin je tokom većeg dela utakmice imao poptpunu kontrolu, sredinom prvog poluvrmenea vodio je sa 19 poena, ali se Dalas nije predao.

Do odlaska na pauzu uspeli su izabranci Džejsona Kida da manje zaostatak na samo sedam poena minusa (55:48).

U nastavku meča, gostujuči tim je pokušavao da napravi preokret, a na nešto više od pet i po minuta do kraja susreta poenima Dončiča uspeo je da povede 92:90.

Nije ta prenost bila dugog daha, Šarlot je na dva minuta pre kraja napravio ključnu seriju i overio trijumf.

Košarkaši Atlante poraženi su pred svojim navijačima u duelu sa Memfisom, 123:119.

Grizlisi su predvođeni Dža Morantom, koji je posle brojnih problema vratio na teren, zabeležili i šestu uzastopnu pobedu.

Bogdan Bogdanović je za nešto više od 22 minuta na parketu postigao deset poena uz dva skoka i dve asistencije, te jednu ukradenu loptu.

Srpski košarkaš imao je 4/9 u šutu iz igre, a pogodio je dve od sedam pokušanih trojki.

Njegov promašaj za tri poena na šest sekundi pre kraja nije imao značaja s obzirom da je već tada Memfis imao obezbeđen trijumf od četiri poena razlike.

Atlanta nijednom od prve četvrtine nije bila u vođstvu, a u poslednjoj deonici uspela je u jednom momentu da priđe na poen zaostatka, ali ne i da preuzme vođstvo.

Pobedničku ekipu predvodio je Morant sa 26 poena uz tri skoka i šest asistencija.

Dezmond Bejn je dodao 25, dok su po 15 postigli Džeren Džekson Junior i Ksavijer Tilman.

U timu Hoksa, Trej Jang, koji je na prethodnom meču isključen zbog bacanja lopte jako u pravcu sudije, bio je najefikasniji sa 28 poena uz dva skoka i deset asistencija.

Klint Kapela je dodao 18, dok je Deandre Hanter postigao poen manje.

Veoma značajan trijumf u borbi za što bolji plasman pred plej-og ostvarila je i Minesota koja je na strani pobedila Golden Stejt sa 99:96.

Najbolji kod Timbervulvsa bio je Naz Rid sa 23 poena uz šest uhvaćenih lopti.

Rudi Gober je ostvario dabl-dabl učinak od deset poena i 18 skokova, dok je Karl-Entoni Tauns postigao 14.

Imali su Voriorsi priliku da na kraju izbore produžetak, ali je Stef Kari promašio iz pokušaja za tri poena.

Inače, Kari je upisao 20 poena, dok je najbolji kod Golden Stejta bio Džordan Pul sa 27 poena.

Košarkaši Klivlenda savladali su pred svojim navijačima Hjuston sa 108:91.

Kavalirsi su tako izborili mesto u plej-ofu prvi put od 2018. godine.

Džeret Alen sa 24 i Donovan Mičel sa 22 poena su predvodili Klivlend do devete pobede u poslednjih 11 utakmica, dok je Evan Mobli dodao 19 poena.

MOŽDA VAS ZANIMA

U timu Hjustona, koji je doživeo i peti poraz u nizu, najbolji je bio Džejlen Grin sa 30 poena.

Srpski centar Boban Marjanović nije igrao.

Boston je na svom terenu bio ubedljiv protiv San Antonija sa 137:93 i sada ima pobedu manje od lidera Istoka, ekipe Milvokija.

Istakao se Džejlen Braun sa 41 poenom i 13 skokova, dok je u timu San Antonija najefikasniji bio Zek Kolins sa 21.

Oklahoma je pobedila Portland sa 118:112 i tako se izjednačila sa Lejkersima na devetoj poziciji na Istoku.

Toronto je pobedio Vašingtona sa 114:104, dok je Orlando dobio Bruklin sa 119:106 i pored 44 poena Mikela Bridžisa.

Košarkaši Čikago Bulsa pobedili su kao gosti Los Anđeles Lejkerse rezultatom 118:108.

Bulsi su odigrali izvrsnu utakmicu i tako ostali u igri za plasman u plej-in na Istoku.

Sa druge strane, povratak Lebrona Džejmsa posle povrede nije protekao kako su jezeraši zamišljali, a šansu za revanš Čikagu imaće za tri dana.

Utakmicu je obeležilo i isključenje za Nikolu Vučevića, koje je zaradio tokom druge četvrtine.

Vučević je zbog komentarisanja odluke da mu se dosudi faul nad Lebronom zaradio jednu tehničku, a nakon novih komentara, ali i psovki na srpskom jeziku, sudije su ga poslale u svlačionicu.

Bulsi su maltene konstantno imali prednost na ovom meču, najviše je išlo do +21, a Lejkersi su tu razliku uspeli samo da smanje.

Najefikasniji je bio Levin sa 32 poena, Derozan je dodao 17, uz 10 asistencija i šest skokova, Vajt je ubacio 13, Dramond 12, a dvocifren je bio još Beverli sa 10 poena.

Kod Lejkersa Lebron je postigao 19, uz osam skokova, Bizli je dodao 18, baš koliko i Braun, Šruder je ubacio 17, dok je Dejvis imao 15 poena, devet skokova i pet asistencija.

Lejkersi imaju isti skor kao Pelikansi i Timbervulfsi (37-37), dok su Bulsi 10. na Istoku sa učinkom 35-38.