28. Decembra 2023.

Novi poraz Cedevita Olimpije – NBA meč u Rigi

Košarkaši Cedevita Olimpije pretrpeli su i 13 uzastopni poraz u Evrokupu.

Ekipa iz Ljubljane je u poražena u Rigi od Prometeja, rezultatom 105:100.

Utakmica je bila izjednačena sve vreme, ali je na kraju ukrajinska ekipa splavila u neizvesnoj završnici.

Najraspoloženiji u pobedi Prometeja, bio je Gian Klavel sa 17 poena i šest asistencija, isto toliko je postigao i Tai Odiase uz osam skokova, a dvocifren je bio i nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Oleksandar Lipovi sa 16 poena i četiri skoka.

Kod Cedevita Olimpije, najbolji je bio Jaka Blažič sa 26 poena, osam skokova i pet asistencija, pratio ga je Džastin Kobs sa 23 poena i po četiri skoka i asistencije, dok je Karlo Matković imao 17 poena uz sedam skokova.

Cedevita je dobro otvorila meč i posle uvodnih deset minuta došla do vođstva – 24:30. Ipak, do poluvremena je Prometej uspeo da nadoknadi minus i dođe do prednosti – 60:55.

Izjednačeno je bilo u poslednjem kvartalu (98:98), ali je boljom igrom Prometej došao do pobede u završnici – 105:100.

Prometej se nalazi na šestom mestu Grupe A Evrokupa sa skorom 7-6, dok je ekipa iz Ljubljane poslednja bez pobede i sa 13 poraza.

Prometej u narednom kolu gostuje Parizu, dok Cedevita putuje u Litvaniju na duel sa Vulvsima.