11. Jula 2023.

Novak preokrenuo za polufinale i izjednačio Rodžerov rekord!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona.

On je posle preokreta pobedio Rusa Andreja Rubljova 4:6, 6:1, 6:4, 6:3 za dva sata i 48 minuta igre i tako je zakazao duel sa Italijanom Janikom Sinerom.

Đoković je ovim trfijumfom obezbedio 46. polufinale na grend slem turnirima i tako izjednačio rekord Švajcarca Rodžera Federera,

Tada je Novak zaigrao u modu iz drugog seta, uspeo je da nametne ritam, napao je i to mu je donelo prvi brejk u ovom setu. Ta prednost mu je bila dovoljna da dobije i treći deo igre, za potpuni preokret i vođstvo u setovima, ali se mnogo namučio da to i ostvari.

Kada je trebalo rutinski da završi posao u 10. gemu, Đoković se kockao, jer je tokom 15-minutnog gema morao da spašava tri brejk lopte i tek je petu šansu iskoristio da povede sa 2:1 u setovima.

Polako je osvajač 23. grend slem titula stiskao gas i već u trećem gemu četvrtog set napravio je brejk. Ništa više od toga nije bilo potrebno i Đoković je u mirnom ritmu priveo meč kraju za novo polufinale Vimbldona