8. Jula 2024.

Novak na najvišem nivou, Srbin počistio Runea za četvrtfinale Vimbldona

Srpski teniser ubedljivo i rutinski savladao je Holgera Runea (6:3, 6:4, 6:2) i plasirao se u četvrtfinale Vimbldona

U prethodnih pet međusobnih mečeva Srbina i Danca, Rune je u gotovo svakom pružao veliki otpor i zadavao Novaku probleme, ali to sada nije bio slučaj.

Novak Đoković je prekinuo tradiciju i, za svega dva sata i pet minuta igre, savladao Holgera Runea sa 3-0 u setovima (6:3, 6:4, 6:2).

Đoković je nakon samo 22 minuta osvojio prvi set sa 6:3, izgubivši tek tri poena u gemovima na svom servisu.

Sigurna igra sa osnovne linije, a potom i uprnost i teranje rivala na udarac više, donosili su Novaku prevagu i razliku u ovom meču.

Rune je i u drugom setu prvi izgubio brejk, potom pokušavao da podigne nivo igre i istrpi nalete rivala, ali je Đoković bio na visini zadatka.

Brejk koji je napravio za prednost od 4:3, srpski teniser je odbranio do kraja seta.

Rune je uspeo da spasi šest brejk i set lopti u devetom gemu, ali je samo produžio i za kratko izbegao neizbežno, a to je Đokovićevo osvajanje drugog seta sa 6:4.

Nije Danac imao rešenja i odgovore za teniske zadatke koje mu je zadavao Novak Đoković čitavog meča.

Već na startu trećeg seta, Novak pravi brejk i odmah ga potvrđuje bez izgubljenog poena.

To je bila samo potvrda razlike u igri dvojice tenisera.

Bez većih problema je Srbin nastavio u istom ritmu i na kraju priveo set i meč kraju rezultatom 6:3, 6:4, 6:2.

Đoković se tako plasirao u četvrtfinale Vimbldona, gde će igrati protiv Australijanca Aleksa de Minora.