12. Februara 2023.

Nova tripl-dabl dominacija Jokića i rekord franšize

U meču protiv Šarlot Hornetsa srpski centar je predvodio Denver Nagetse do trijumfa rezultatom 119:105, a usput je postavio i novi rekord ffanšize iz Kolorada.

Ostvario je trostruki dupli učinak od 30 poena, 16 skokova i 10 asistencija, što je učinio 20. put ove sezone.

Time je nadmašio sopstveni rekord iz prošle sezone kada je 19. puta upisao tripl-dabl, te je ovo, dakle, novi rekord u istoriji Denver Nagetsa.

Interesantno je da je u svakom od tih 20 mečeva kada je Jokić imao takav učinak, Denver slavio pobedu.

Kada je reč o samoj utakmici, Demver je slabo počeo jer na ovom susretu nije imao u rosteru Džamala Mareja i Erona Gordona.

Loš start je rezultovao minusom od 16 poena već u prvoj četvrtini.

Međutim, u drugoj je ta prednost domaćih počela da se topi i do poluvremenu je iznosila samo tri poena razlike.

Potom su se razigrali Jokić i Majkl Porter Junior u trećoj deonici i Nagetsi su otišli na dvocifrenu razliku pred poslednjih 12 minuta i to više nisu ispuštali.

Tim su prekinuli niz od četiri poraza na gostovanjima i zadržali prvo mesto u zapadnoj konferenciji.

Osim Jokićevog učinka, Koldvel-Poup je imao 15 poena u ekipi Denvera, po 14 su dodali Braun i Porter, dok je Vlatko Čančar ubacio 12.

U ekipi Šarlota najistakunitiji je bio Vošington sa 22, a jedan manje imao je Hejvord.