22. Januara 2023.

Nova senzacija u Melburnu – nosilaca sve manje!

Trenutno 71. igrač sveta je eliminisao i trećeg nosioca na turniru u liku Feliksa Ožea-Alijasima, a da pre toga nikada nije ostvario pobedu u glavnom žrebu nekog od Grend slemova.

To je prva pobeda Lehečke protiv jednog od igrača iz Top 10, a nakon tri sata i 17 minuta je bio bolji u četiri seta (4:6, 6:3, 7:6, 7:6). Pre toga je bio bolji od Kamerona Norija i Borne Ćorića.

Za kanadskog tenisera je sve počelo onako kako se nadao. Na samom startu meča je došao do brejka i čuvao ga do kraja seta kada je iskoristio prvu set loptu posle nešto više od pola sata igre.

Na njegovu žalost, ostatak meča je pripao Čehu koji ga je eliminisao i nije mu dozvolio da stigne do faze gde je završio takmičenje prošle sezone (Feliks nikada nije otišao dalje od četvrtfinala na Grend slemovima).

Popustio je Kanađanin u “igri nerava” što je bilo jasno već u drugom setu kada je zabio loptu u mrežicu na brejk loptu protivnika i tako ga pogurao ka izjednačenju u setovima.

Brejkovi su izostali u preostala dva seta koji su otišla u taj-brejk, a u njima je smireniji bio Lehečka koji dolazi do najvećeg uspeha u karijeri.

U narednom kolu će igrati protiv boljeg iz duela Janika Sinera i Stefanosa Cicipasa.