12. Oktobra 2023.

Nova pobjeda Pariza, Gran Kanarija ponizila Ulm

Košarkaši Pariza upisali su drugu pobedu u novoj sezoni Evrokupa.

Oni su na gostovanju bili bolji od Venecije sa 81:75.

U dvorani Đuzepe Telierćijo, gledali smo jednu veoma zanimljivu utakmicu, što se i predviđalo.U prvom poluvremenu uglavnom su domaći imali prednost na svojoj strani, da bi na obevazan odmor otišli sa poenom prednosti 41:40.

Dobro je i drugo poluvreme ekipe Venecije započela i sve do polovine poslednjeg perioda imala rezultatski plus na svojoj strani. Međutim onda je usledio pad u igri i ekipa iz prestonice Francuske je serijom 6:0 povela po prvi put u drugom poluvremenu. Pokušavali su domaći da se vrate, ali to im nije uspelo, a Pariz je slavio na kraju sa najvećom šest poena razlike.

Kod pobedničke ekipe istakao se makedonski reprezentativac Šorts sa 18 poena i šest asistencija, Hifi je dodao 17, dok je Malkom upisao 11 poena i sedam skokova.

Sims je bio najbolji ako pogledamo obe ekipe, košarkaš Venecije je utakmicu završio sa 28 poena i deset skokova, Amadeo Tesitori je dodao 21 poen, dok je Taker imao 16 poena.

U utakmici na mali broj poena košarkaši Kluža su izašli kao pobednici u dvorani Orbita u Vroclavu protiv Slaska sa 70:67.

Ovo je druga pobeda za Rumune, koji su u prvom kolu bili bolji od Turk Telekoma. Sa druge strane Slask i posle drugog kola ne zna za slast pobede.

Di Džej Sili je bio najbolji u pobedničkom timu sa 25 poena, i pet skokova uz indeks korisnosti od 24. Andrija Stipanović je dodao 14 poena, dok je Brajs Džouns imao deset poena.

Jakub Niziol je bio najefikasniji u ekipi Slaska sa 18 poena i šest skokova, sem njega jedini dvocifreni je bio Danijel Galebijovski sa deset poena.

Na Kanarskim Ostrvima, domaći tim je ubacio preko 100 poena i upisao novu pobedu u Evrokupu ovoga puta protiv Ulma sa 111:82.

Jednu od boljih utakmica su odigrali košarkaši Gran Kanarije i tako nisu dozvolili ni promil šanse košarkašima Ulma da pomisle da bi sa ovog gostovanja odu neporaženi.

Gran Kanarija je posle ovog trijumfa ostala na maksimalnom učinku, dok je Ulm polovičan

Feran Basas je predvodio Kanariju sa 21. poenom, Kljajić je imao 15 poena, Džo Šurna dodao 14 poena.

Kod Ulma je Figeroa bio najefikasniji sa 19 poena, Dakota je imao 17, dok je Jelou dodao 16.