6. Januara 2024.

Noć za zaborav srpskih košarkaša u NBA ligi

Sva četiri kluba u NBA ligi za koje nastupaju srpski košarkaši doživeli poraze u noći između petka i subote

Pored Nikole Jokića, koji je sa Denverom osetio gorčinu poraza uprkos vođstvu od 18 poena, neuspešni su bili Bogdan Bogdanović, Vasilije Micić i Nikola Jović.

Košarkaši Atlante doživeli su pravi debakl u utakmici protiv Indijane, pošto su poraženi rezultatom 150:116.

Hoksi su primili čak 150 poena, a sve je bilo gotovo nakon prve četvrtine u kojoj su Pejsersi došli do dvocifrene prednosti i do kraja je samo uvećali.

Bogdan Bogdanović je postigao 16 poena za 23 minuta i bio drugi najefikasniji u svom timu, ali je katastrofalno šutirao.

Iz igre je kapiten Srbije imao 3/14, a za tri poena je pogodio samo jedan šut iz devet pokušaja.

Imao je još četiri skoka, tri asistencije, dve ukradene i tri izgubljene lopte.

Potpuno je podbacio Tre Jang koji je duel završio sa 14 poena (3/18 iz igre, 1/11 za tri), dok je najefikasniji bio Dežonte Marej (30 poena).

U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio Majls Tarner sa 27 poena.

Atlanta je ostala 11. tim na Istoku sa 14 pobeda i 20 poraza, dok je Indijana na odličnoj četvrtoj poziciji sa učinkom 20-14.

Oklahoma je posle sjajne serije doživeli drugi uzastopni neuspeh, ovoga puta na gostovanju kod Bruklina – 124:115.

Aleksej Pokuševski ponovo nije bio u timu Tandera, a Vasilije Micić je dobio 12 minuta i za to vreme postigao šest poena (3/4 iz igre, 0/1 trojke), tri asistencije i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Nije im pomogla ni nova sjajna partija Šaja Gildžus-Aleksandera koji je duel završio sa 34 poena, devet uhvaćenih lopti i šest uspešnih dodavanja.

Bruklin je igrao na pogon Spensera Dinvidija i Nikola Klekstona koji su ubacili po 23 poena.

Oklahoma je uprkos porazu ostala druga na tabeli Zapadne konferencije, ima trenutno 23 pobede i 11 poraza, dok su Netsi deveti na Istoku sa skorom 16-20.

Nikola Jović počeo je da dobija sve veću ulogu kod Erika Spolstre u Majamiju, ali nije bio na nivou iz prethodne utakmice.

Prošlogodišnji finalisti NBA lige poraženi su od Sansa u Finiksu, rezultatom 113:97.

Srpski reprezentativac je na parketu proveo 24 minuta, ali nije bio previše raspoložen u napadu.

Postigao je tri poena, imao četiri skoka i jednu asistenciju, čime se utopio u sivilo svoje ekipe.

Domaćin je u prvom poluvremenu uspostavio kontrolu, a u trećoj četvrtini slomio otpor rivala.

Bem Adebajo je bio najbolji kod Majamija sa dabl-dablom (28 poena i 11 skokova), najbolje ga je pratio Kevin Lav sa 20 poena.

U pobedničkom sastavu nedostajao je Kevin Durent, ali su to nadomestili Alen sa 31 poenom, Bredli Bil sa 25, odnosno Devin Buker sa 20.

Franšiza sa Floride je osma na Istoku (20-15), dok je Finiks osmi na Zapadu (19-16).