10. Septembra 2023.

Nijemci šampioni svijeta, “orlovima” srebro

Košarkaši Srbije nisu uspjeli. Poraženi su u velikom finalu Svjetskog prvenstva u Manili rezultatom od selekcije Njemačke koja je prvi put u istoriji prvak svijeta.

Meč je obeležila velika nervoza sa obe strane, ali i sudijske odluke arbitara iz Portorika, Meksika i Letonije o kojima će se tek pričati.

Apsolutno su favorizovale Nemačku, a srpski igrači su dozvolili da ih to izbaci iz takta i odigrali su jako lošu treću deonicu koja je prelomila meč.

Srbija je utakmicu otvorila trojkom Stefana Jovića, da bi potom “coast to coast” istrčao Nikola Jović i “Orlovi” dolaze do prednosti od 5:0, a loša vest je stigla samo minut kasnije.

Ognjen Dobrić je iskrenuo skočni zglob nakon što je stao na nogu Johanesu Vojtmanu i strahovalon se da je završio utakmicu, ali se ipak pred kraj prvog poluvremena vratio i vozio bicikl da se zagreje pa se veruje da je sve bandažirano i da će biti u redu.