25. Aprila 2024.

Nikad gori Everton nadigrao Liverpul – titula sve dalje

Fudbaleri Evertona zadali su veliki udarac Liverpulu u borbi “crvenih” za titulu u Premijer ligi.

Na Gudisonu, Everton je posle duže vremena uspeo da savlada ekipu Jirgena Klopa sa 2:0 (1:0) i tako osvoji značajne bodove u borbi za opstanak.

Liverpul je želeo da pobedom stigne vodeći Arsenal, koji je dan ranije pobedio Čelsi sa 5:0, ali umesto toga, bilo je ovo veče momaka u plavom.

Počelo je sa dve prilike domaćina, u 13. i 17. minutu preko Bena Godfrija i Kalverta-Luina, kada je Alison sjajno reagovao.

Ipak, golman Liverpula nije mogao ništa ai 27. minutu kada je posle odbitka Džared Brentvajt poslao loptu u mrežu za 1:0.

VAR je proveravao da li je bilo ofsajda, naa kraaju je sve bilo čisto, i navijaači Evertona su mogli da slave.

Veliki priliku Liverpul je propustio u 35. minutu preko Darvina Nunjesa, da bi Pikford sjajno reagovao posle prilike u kojoj se našao Luis Lijas u 44. minutu.

Dvajt Meknil je u 57. minutu imao novu šansu za Everton, da bi minut kasnije na semaforu stajalo 2:0.

Dominik Kalvert-Luin je sve nadskočio i postigao gol za 2:0.

Malerozni Dijas je u 70. minutu uzdrmao stativu gola Evertona, da bi veliku priliku imao i harvi Eliot u 90. minutu, to je bilo sve od ekipe Jirgena Klopa koja sada ima tri boda manje od Arsenala.

Mančester junajred je imao silne muke da pobedi poslednjeplasirani Šefild junajted na Old Trafordu, 4:2 (1:1).

Dva puta su vodili gosti, Junajted je ponovo pokazao niz slabosti, ali je nekako došao do preokreta i pobede.

Džejden Bogl je doneo prednost Šefild junajtedu u 35. minutu, da bi Hari megvajer izjednačio u 42. minutu.

Gosti su poveli ponovo u 50. minutu posle gola Breretona Dijasa, ali Junajted je uspeo da se vrati.

Bruno Fernadeš je sa penala u 61. minutu izjednačio na 2:2, da bi potom sjajnim golom levom nogom sa 20 metara pogodio i za 3:2.

U 85. minutu mrežu gostiju zatresao je i Rasmus Hojlund i tako prekinuo seriju mečeva bez postignutog gola.

Do bodova je došao i Kristal Palas koji je kod kuće golovima Žan-Filipa Matete u 55. i 88. minutu pobedido Njukasl sa 2:0 (0:0).