19. Septembra 2023.

Nijemci upisali prve bodove u LŠ

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Jang Bojs u Bernu u meču 1. kola Grupe G na početku nove sezone Lige šampiona rezultatom 3:1.

Mogli su gosti i ubedljivije da reše ovaj meč, to im nije dozvolio sjajni golman Švajacaraca Raćopi koji se razbranio i sprečio ubedljiviji poraz svog tima.

Strelci za tim Marka Rosea bili su Simakan, Šlager i Šeško pred sam kraj meča.

Za goste nisu igrali standardni defanzivac Vili Orban, nije u protokolu bilo ni glavnog kreativnog aduta Danija Olma, ali pokazali su se Nemci i bez dva važan igrača kao vrlo jak protivnik. Moćan.

Rose na raspolaganju ima izuzetno raznovrsnu grupu igrača, prepunu talenta od kojih se, pre svih, izdvaja Ćavi Simons koji je i u utorak uveče pokazao klasu.

Neuhvatljiv je bio Holanđanin u više navrata, vodio glavnu reč na terenu ali je veliku podršku imao od ostatka tima, među kojima je odskočio i levi bek Raum čiji je gotovo svaki centaršut “pola gola”.

Lajpcig je i poveo posle kornera Rauma, kada je Simakan pogodio (uz kiks golmana Jang Bojsa) već u 3. minutu.

Bio je to vrhunac “blickriga” Nemaca koji su u prva dva minuta meča kreirali čak tri opasne šanse.

Jang Bojs se probudio tek kada je “proigrao” Elia, brzonogi, opasni Kongoanac, koji je, na kraju tog najboljeg perioda domaćih, i pogodio mrežu Lajpciga, i doneo nadu da švajcarski prvak može uraditi nešto više večeras.

Bila je to, ipak, lažna nada.

Red Bul je pokazao da je bolji, kvalitetniji, kompaktniji u svim linijama i to je demonstrirao u nastavku. Čekali su gosti na novo vođstvo do 72. minuta, ali su i do tada imali sijaset šansi da prelome meč. Šlager je, ipak, bio čovek odluke, pogodio je sa distance, bez ikakvog bloka domaćih igrača, i trasirao put ka trijumfu.

Konačan rezultat, posle školski odrađene kontre, postavio je Slovenac Šeško, rezervista večeras, i tako stavio tačku na dominantnu predstavu osvajača Kupa Nemačke