23. Aprila 2024.

Nije moglo ljepše: Inter srušio Milan i postao šampion Italije

Fudbaleri Intera su savladali gradskog rivala Milan u “Derbiju dela Madonina” sa 2:1 i na trijumfalni način osvojili titulu u Seriji A.

Do popularnog Skudeta su došli pet kola pre kraja jer imaju 17 bodova više od drugoplasiranih “rosonera”.

Ovo je njihova 20 titula u šampionatu Italije, poslednji put su bili na tronu u sezoni 2020/21.

Inter je odlično ušao u meč i već u 18. minutu došao do prednosti. Korner je odlično ispratio Bendžamin Pavar, prebacio loptu na drugu stranu sa prve stative, a najbolje se snašao Frančesko Aćerbi, koji je pogodio za 1:0.

Mogao je Milan do izjednačenja u 29. minutu, ali je Jan Zomer uspeo da odbrani pokušaj Rafaela Leaa.

Usledio nešto mirniji deo meča, a onda je u 38. minutu Markus Tiram se dobro snašao u šesnaestercu, gađao “oštro”, ali lopta je pogodila desnu stativu i otišla u gol-aut.

Još jednom je Zomer bio na ispitu, samo minut kasnije, kada je Davide Kalabrija pokušao da ga “matira”, ali je siguran bio Švajcarac.

Nastavilo se u istom ritmu. Pokušao je Henrik Mihtarijan da u 40. minutu dovede svoj tim do veće prednosti, ipak Majk Menjon je uspeo da odbrani njegov udarac.

To je ujedno bila i poslednja velika šansa u prvom poluvremenu. Inter je sa golom prednosti otišao na pauzu.

Odmah po povratku na teren, već u 49. minutu, gosti su udvostručili prednost. Markus Tiram je solo akciju krunisao pogotkom – 2:0.

Pokušali su “rosoneri” da se vrate u igru u 52. minutu, ali je još jednom Zomer uspeo da izađe kao pobednik. Teo Ernandes je uputio udarac izvan šesnaesterca, ali je siguran bio golman reprezentacije Švajcarske.

Sve je mogao da reši u 59. minutu Hakan Čalhanoglu, odlično je gađao ka golu sa ivice šesnaesterca, lopta je išla pod prečk, ipak Menjon je uspeo da ostane nesavladan.

Milan se vratio u igru u 80. minutu, pogodio je Fikajo Tomori. Naleteo je na odbijenu loptu i iz peterca glavom je smetio u mrežu – za 2:1.

Gledao se VAR posle tog pogotka, ali sve je bilo čisto i gol je priznat.

Do kraja meča u nadoknadi vremena, isključen je i Teo Ernandes, dobio je direktan crveni karton. Isto je prošao i Denzel Damfris. Njih dvojica su otišli ranije sa terena zbog sukoba.

Crveni karton do kraja je zaradio i Davide Kalabrija zbog neoprenzog starta.