Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u polufinale Mastersa u Majamiju.
Trenutno 15. na ATP listi savladao je Fransiska Serundola rezultatom 6:7 (6), 6:4, 7:6 (3), posle dva sata i 48 minuta igre.
Dimitrov će se za plasman u finale boriti sa boljim iz duela Novak Đoković – Sebastijan Korda.
Popularni “Griša” je do trijumfa stigao tako što je u prvom setu propustio sedam set lopti, a onda u odlučujućem uspevao da nadoknadi brejk minusa, te spasi meč loptu u 12. gemu.
Podsetimo, prošle godine je dogurao do finala, gde ga je pobedio Janik Siner.
Meč Argentinca i Bugarina počeo je razmenom brejkova, imao je u 10. gemu Dimitrov čak pet set lopti, ali ih nije iskoristio.
U taj-brejk je stigao do još dve vezane, međutim, Serundolo se volšebno izvukao, vezao četiri poena i “ukrao” prvi period.
Nije to sputalo Dimitrova, napravio je brejk u prvom gemu drugog seta i tu prednost rutinski je sačuvao.
Treći set je bio poprilično interesantan, Bugarin je u više navrata delovao prežaljeno, ali se uvek vraćao.
Najpre je sredinom seta vratio brejk, da bi u 12. gemu spasao i meč loptu, obezbedivši nekako taj-brejk.
Započeo ga je sjajnim forhendom, stekao je prednost, kontrolisao situaciju i naposletku rešio dramu u svoju korist, iskoristivši prvu meč loptu.
B92.