27. Januara 2023.

Nestvaran preokret Panatinaikosa , “stotka” Monaka, porazi Fenera i Barse

Međutim, u “OAKA” areni gledali smo dva različita poluvremena, jer je nakon prvog litvanski tim imao +15, a u drugom smo gledali rapsodiju “zelenih” iz Atine.

Kao da to nisu bili isti igrači u prvih 20 minuta, drugih je tim Dejana Radonjića dobio ukupnim rezultatom 62:23.

Ključna je bila uloga Perisa Lija, koji je samo u trećoj četvrtini postigao 17 poena, a na kraju je imao 24 uz još četiri asistencije i trojke 5/6.

Pratili su ga Dvejn Bejkon i Mateuš Ponitka sa po 13 poena, dok je Jorgos Papajanis imao 12.

U poraženom sastavu, koji se potpuno raspao u drugom delu, jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Rolands Smits sa 11 pogodaka.

Košarkaši Monaka savladali su Olimpiju iz Milana rezultatom 101:88 u 21. kolu Evrolige.

“Kneževi” su “stotkom” potvrdili dominaciju i vođstvo koje su imali tokom svih 40 minuta i na kraju su zasluženo slavili 13. pobedu u sezoni, uz osam poraza.

“Manekeni” su ostali na poslednjem mestu sa skorom 6-15.

Najefikasniji igrač susreta bio je Timoti Luvavu, koji je stigao do rekorda karijere u Evroligi, sa 19 poena.

Dvocifreni u poraženom sastavu još su bili Mitru-Long sa 14, te Hol i Tomas sa po 12, a Kajl Hajns sa 10 poena.

Eli Okobo je predvodio Monako sa 19 poena, ali je Majk Džejms pored 18 imao još i 10 asistencija.

Džon Braun je dodao 15 pogodaka, a Donte Hol i Džordan Lojd po 11.

Najveće iznenađenje večeri napravio je Asvel pobedom nad Fenerbahčeom rezultatom 91:77.

Tim Ti-Džeja Parkera je bio konstantan tokom svih 40 minuta, držao je Fenerbahče na distanci i potpuno ga nadigrao u svakom segmentu igre.

Na kraju je najefikasniji bio Nando De Kolo sa 26 poena, a novajlija Di Bost je ubacio 15 uz devet asistencija.

Obasohan i Risačer su imali po 10.

U ekipi Fenerbahčea, Karson Edvards je imao 22, Najdžel Hejs 12, a Skoti Vilbekin 10.

Marko Gudurić je meč završio sa pet poena, pet skokova i tri asistencije.

Svaki košarkaški “El klasiko” donosi spektakl, a tako je bilo i ove večeri – u 21. kolu Evrolige Real je savladao Barselonu posle produžetka rezultatom 91:86.

Katalonci su imali u rukama treću vezanu pobedu u trećem vezanom “El klasiku”, drugom uzastopnom u Madridu, ali su “kraljeve” iz mrtvih podigli, najpre Serhio Ljulj, a onda i Džanan Musa.

Barsa je tokom celog susreta vodila, a Real bio u zaostatku i jurnjavi za rezultatom.

Sredinom treće četvrtine je domaći tim bio u velikoj seriji i stigao je do 44:42, a posle tajm-auta Šarunasa Jasikevičusa nalet je odbio Nikola Kalinić.

Pogodio je dve uzastopne trojke, Barsa se u treptaju oka ponovo odlepila na dvocifren zaostatak i delovalo je da će tu meč biti rešen.

Međutim, u poslednjoj četvrtini se razigrao Serhio Ljulj i potpuno je vratio Real u igru, ali i raspalio dvoranu.

Čak je na 21 sekundu pre kraja imao napad za pobedu, ali je Ljulj napravio grešku u koracima i otišlo se u produžetak.

Tada ga je nasledio Džanan Musa, koji se potpuno raspucao, pogodio dvojku preko Mirotića, pa trojku za 84:76 i tu je meč bio prelomljen.

Iako je Barsa uspela da ukradenim loptama zakuva završnicu, Ljulj je sa linije penala priveo utakmicu kraju.

Gabrijel Dek je bio najefikasniji igrač susreta sa 23 poena, Serhio Ljulj je dodao 19, Džanan Musa 18, a Valter Tavares 10.

Nikola Mirotić je bio najbolji u Barsi sa 17 poena, Tomaš Satoranski i Jan Veseli ubacili su po 12, a Kori Higins 10 poena.