28. Decembra 2023.

Najubjedljivija pobjeda Darka Rajakovića u

Košarkaši Toronto Reptorsa slavili su na svom terenu protiv Vašington Vizardsa rezultatom 132:102.

U ekipi srpskog trenera Darka Rajakovića najbolji je bio Anunobi sa 26 poena, sa dabl-dabl učinkom utakmicu je završio Paskal Sijakam, dok je u dve kolone dupli dvocifreni učinak imao i Barns (20p, 12s).

Kod Vizardsa po 14 poena su imali Kuzma i Džordan Pul , dok su Deni Avdija i Gaford utakmicu završili sa 12 poena.

Rajaković je malo izmenio startnu petorku za ovaj meč, gde je Denisa Šrudera ostavio na klupi, dok je starter sada bio Geri Trent. Reptrorsi su u prvom poluvremenu gde su imali seriju od 19:1, gde su već u prvoj četvrtini stekli prednost od 13 poena razlike.

Na poluvremenu je stajalo 59:50, ali su do kraja meča odigrali efikasno i upisali najefikasniju pobedu u ovoj sezoni.

Finiks Sansi su uspeli da na gostujućem terenu slave protiv Hjustona 129:113, gde je Kevin Durent upisao 18. tripl-dabl u karijeri. (27p, 10s, 16a)

Sem KD isti broj poena je imao i Erik Gordon, dok je Devin Buker utakmicu završio sa 20 poena, a Grejson Alen je upisao 16 poena.

Kod Hjustona Alperen Šengun je imao 24 poena, Grin je sa poenom manje završio meč,a Eron Holidej je imao 13 poena. Srpski košarkaš Boban Marjanović nije imao minute na ovom meču.

Finiks je tako naneo tek četvrti poraz Hjustonu na domaćem terenu, gde su u drugoj četvrtini imali čak 76 odsto šuta iz igre, što je uticalo da steknu prednost od 20 poena razlike, a na poluvremenu imaju prednost od 73:55.

Do kraja utakmice su održali prednosr i na kraju upisali novu pobedu.