9. Maja 2024.

Nadal kroz dramu do pobjede u prvom kolu Rima!

Španac, koji je  na turnir stigao kao 305. na ATP listi posle dva sata i 47 minuta igre uspeo je da nadigra mladog Belgijanca, trenutno 108. igrača sveta.

Nadal će u narednoj rundi igrati protiv sedmog nosioca, Polajka Humberta Hurkača.

U početnom setu, sve je izgledalo da će ići ustaljenim tokom kada Nadal igra mečeve na šljaci.

Dobro je otvorio meč, izgubio samo tri poena u dva servis gema i stigao do 2:1, da bi potom u četvrtom gemu iskoristio treću brejk loptu za 3:1.

Međutim, tu je stao, Bergs je odmah uzvratio ribrejkom, iskoristivši drugu brejk priliku.

Belgijanac je igrao sve bolje i u devetom gemu došao do brejka i to tako što je Rafa na 15:40 napravio duplu servis grešku.

Zizu je poklon oberučke prihvatio, došao do potvrde brejka s nulom i time i početnog seta, 6:4.

Početkom drugog seta usledila je neočekivana pauza.

Prvo je Nadal išao da se presvuče, a onda je tokom prvog gema pozlilo nekom na tribinama i sudija Lajani je bio primoran da prekine meč nakratko.

Nadal je to iskoristio da se konsultuje sa trenerom Mojom i to je dalo rezultata.

Dobio je taj gem, a onda duplom greškom Bergsa stigao do brejka za 2:0, a potom lako i do “overe” istog, 3:0.

Do kraja odlučujućeg seta Nadal je uspeo da zadrži brejk viška i posle skoro tri sata igre slomio je otpor Belgijanca i plasirao se u narednu rundu Mastersa u glavnom gradu  Italije.