17. Aprila 2024.

Nadal brzo spušten na zemlju, De Minor u osmini finala Barselone!

Australijanac je bio bolji od bivšeg broja jedan Rafaela Nadala, poslije … minuta igre slavio je sa 7:5, 6:1.

Bio je to verovatno i poslednji meč Španca na turniru koji je osvajao 12 puta, a sa terena je ispraćem velikim ovacijama.

Ujedno, ovo je bio prvi trijumf De Minora na šljaci protiv Rafe i druga pobeda u pet okršaja sa teniserom iz Manakora.

On će u trećem kolu igrati protiv bolje iz okršaja između Danijela Altmajera i Artura Fisa.

Otuda je već u početnom gemu viđen brejk, potom je De Minor uspeo da ga potvrdi i povede sa 2:0.

Imao je Australijanac veliku priliku i da dođe do novog brejka u trećem gemu, ali Nadal se izvukao i upisao prvi gem.

Nadala nije slušao bekhend u prvih nekoliko gemova, ali kada je smanjio broj grešaka sa te strane, De Minor se našao u problemu.

Na 3:2, Nadal je iskoristio drugu brejk loptu za izjednače je, 3:3, a potom je bez izgubljenog poena na svoj servis stigao do prvog vođstva u meču, 4:3.

Imao je Španac u narednom gemu 30:40 i priliku za novi brejk, ali De Minor je uspeo da se izvuče i tako prekine mini seriju protivnika.

Na 4:5, De Minor kao da je pojačao ritam i snagu udaraca, Rafa se mučio da odgovori na to. Australijanac je stigao do 5:5, a onda maestralnim brejkom bez izgubljenog poena i do 6:5.

Uspeo je da osvoji naredni gem i stigne do početnog seta i 7:5 posle 67 minuta igre.

Imao je De Minor odmah na startu drugog seta priliku da dođe do brejka, ali nije je iskoristio.

Nije ga to sputalo, sačekao je novu priliku i dočekao u trećem gemu i poveo sa 2:1, a potom ga je i potvrdio i poveo sa 3:1.

Kada je u narednom gemu Aleks iskoristio treću brejk loptu i poveo sa 4:1, bilo je jasno da je kraj meča blizu.

Australijanac je rutinski završio meč, nije ispustio veliku priliku i posle novog brejka za 6:1 plasirao se među 16 najboljih na turniru.

Meč ste mogli da pratite putem našeg bloga.