20. Septembra 2024.

Monako dobio Barsu, Raja sačuvao bod Arsenalu

Očekivao se odličan meč između Monaka i Barselone, ali je sve postalo drugačije nakon 11 minuta igre, kada su gosti ostali sa desetoricom na terenu.

Ter Štegen je komplikovao sa loptom, Erik Garsija se našao u teškoj poziciji, oborio je Minamina i dobio crveni karton.

Monako je brzo iskoristio brojčanu nadmoć, pošto je Magnes Aklijuš doneo domaćinu prednost u 16. minutu.

Ipak, Barsa se vratila u život u 28. minutu, kada je Lamin Jamal doneo izjednačenje.

Igrao se 72. minut, kada je Monako ponovo došao do prednosti, pošto je Džordž Ilenikena zatresao mrežu.

Atalanta i Arsenal su odigrali bez golova – 0:0, što se ne bi dogodilo da David Raja nije sjajno intervenisao početkom drugog dela igre.

Mateo Retegi je imao penal, Raja je odbranio, a onda je i zaustavio Retegijev pokušaj glavom!

Brest je na svom terenu bio bolji od Šturma – 2:1, a istim rezultatom je madridski Atletiko pobedio Lajpcig.