5. Aprila 2023.

Mnogi dijetetski suplementi koji se prodaju preko interneta su falsifikati: Ne nasijedajte

Falsifikovani suplementi obično nastaju u improvizovanim laboratorijama, a često se dešava da uopšte nemaju aktivnu supstancu ili čak da sadrže neke materije koje su štetne po zdravlje.

Prim.dr Vesna Pantić-Palibrk iz Gradoskog zavoda za javno zdravlje ističe da se višestruko izlažemo riziku jer možda uzimamo proizvod iz potpuno nekontrolisane proizvodnje.

“Možda uzimate prevelike količine nečega ili nedovoljne količine nečega, zagađeno , i naravno da time izlažete svoje zdravlje riziku”, kaže ona.

Igor Špadier iz Grupacije proizvođača, uvoznika i distributera dijetetskih suplemenata navodi da su u takvim suplementima pronađeni ostaci cementa, otrova za pacove itd.

Ono što je važno je da na svakom pakovanju piše da je upisano u bazu Ministarstva zdravlja, što znači da je jedan takav proizvod prošao proceduru registracije i provere.

Na internet tržištu suplemenata u Srbiji identifikovane su 92 stranice na Fejsbuku i Instagramu, ali i skoro 7 hiljada oglasa na vebu preko kojih se prodaju dodaci ishrani koji nisu registrovani. Iako broj tih oglasa iz godine u godinu raste, ono što ohrabruje je da se broj kupaca ipak smanjuje.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare