2. Septembra 2023.

Mitrović poslije het-trika u saudijskom “Klasiku”: Kad ga dam, najsrećniji sam na svijetu

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović izjavio je posle meča sa Al-Itihadom da je srećan zbog postignutog rezultata i ličnog doprinosa trijumfu.

Srpski golgeter postigao je tri gola u pobedi od 4:3 koja je Al-Hilalu donela i prvo mesto na tabeli saudijske elitne lige.

Mitrović je golove postigao u 20, 60. i 65. minutu.

Al-Hilal je bio pred porazom nakon prvog poluvremena posle kojeg je gubio 3:1 međutim u nastavku je usledio veliki preokret i pobeda ekipe za koju, pored Mitrovića, od ovog leta igra i Sergej Milinković – Savić.

Sergej je asistencijom, za 4:3, doprineo osvajanju tri boda u velikom derbiju, takozvanom saudijskom “Klasiku”.

Ipak, zvezda dana bio je Mitrović, zasenio je i velikog Karima Benzemu na drugoj strani – strelca jednog gola za domaći sastav.

Novinari su Mitrovića posle meča pitali da prokomentariše svoju igru i golove, i koji mu je bio najvažniji – da li prvi koji je bio i najefektniji ili onaj iz penala kojim je doneo egal 3:3.

“Rekao bih da je za mene svaki gol poseban gol, svaki je važan, bilo da je prvi, drugi… Nije mi važno da li je u pitanju volej ili onda kada samo čušnem loptu u mrežu. Samo da je gol i tada sam najsrećniji čovek na svetu”, rekao je bez ikakve euforije u glasu Mitrović.

Onaj prvi je, ipak, bio pravo malo remek delo – strašan volej.

“Da, odlično sam reagovao, centaršut je bio odličan, samo sam pokušao da pogodim gol i da, udarac je bio sjajan”, dodao je.

Mitrović je, uz Malkoma, prvi strelac tima sa četiri gola.