15. Januara 2023.

Mitrović i Fulam ostali bez bodova, konačno slavlje Čelsija

Meč na Sent Džejms parku završen je rezultatom 1:0 (0:0), ali lako je moglo biti i drugačije i povoljnije po fudbalere iz Londona.

Pre svega jer je Aleksanadr Mitrović imao kolosalnu priliku da, protiv svog bivšeg kluba, donese Fulamu vođsvo, ali je za njega ponovo kobna bila “bela tačka”.

Ono što je bilo jako neobično je da je Mitrović ustvari postigao gol iz jedanaesterca u 69. minutu, ali je neposredno pre nego što je udario loptu, uspeo da se poklizne.

Imao je dva kontakta sa loptom i sudija je otuda poništio gol.

To je bio pravi poklon za “svrake” koje su se ispromašivale u prvom delu, da bi na kraju ipak stigle do pobede.

Fabijan Šar je pre tog penala u 61. minutu pogodio stativu, da bi i San Maksiman u 77. bio u prilici.

U 89. minutu posle centaršuta sa desne strane, Vilson je spustio loptu glavom do Aleksandera Isaka kom nije bilo teško da zatrese mrežu za konačnih 1:0.https://streamja.com/embed/0ZM31

Do prve pobede u 2023. konačno su došli i fudbaleri Čelsija.

“Plavci” su pred svojim navijačima u susretu 20. kola pobedili ekipu Kristal Palasa sa 1:0 (0:0).

Ispostavilo se da im je dovoljan bio gol Kaija Haverca u 64. minutu.

Nemački fudbaler je glavom poslao loptu posle centaršuta sa leve strane.

Gosti su u 86. minutu imali veliku priliku da izjednače, ali je Kepa Arisabalaga sjajnom intervencijom sprečio da Čeik Dukure zatrese mrežu.https://streamja.com/embed/o5b1n