12. Marta 2023.

Mitrović bez gola, Arsenal lagano do pobjede nad Fulamom

U malom gradskom derbiju u 27. kolu Premijer lige slavili su kao gosti na Krejven kotidžu protiv Fulama, 3:0 (3:0).

Bila je to šampionska partija izabranika Mikela Artete koji su ostvarili 21. pobedu u sezoni i zadržali pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester siti.

Premijer liga, 27. kolo:
Fulam – Arsenal 0:3 (0:3)

Stadion: “Krejven kotidž”
Sudija: D. Kut
Strelci: Gabrijel 21, Martineli 26, Edegor 45+2

U timu Fulama, svih 90 minuta su odigrali Aleksandar Mitrović i Saša Lukić, ali su i oni, kao i svi ostali iz tima Marka Silve bili nemoćni da zaustave šampionsku mašineriju Mikela Artete, kojem je ovo bila jubilarna, 100. pobeda na klupi Arsenala.

Arsenal je posle uvodnih 15 minuta ispitivanja snaga, sa lakoćom slomio otpor Fulama u preostalih pola sata do odmora.

Prvi gol u 16. minutu, tačnije autogol Robinsona, poništen je zbog minimalnog ofsajda, pregledavanjem VAR snimka.

Ali nije prošlo mnogo kada je počela kanonada gostiju.

Posle kornera u 21. minutu Gabrijel je glavom poslao loptu u mrežu za 0:1.

I opet, pet minuta kasnije, zatresla se mreže Bernda Lena.

Ovog puta strelac je bio Gabrijel Martineli, na centaršut Leandra Trosara, lagano je spustio glavom loptu u mrežu domaćina.

Džaka u 36. i Trosar u 38. minutu pripustili su dve kolosalne prilike, posebno Džaka, koji je prosto dodao loptu golmanu Fulama kada je trebalo samo da je ćušne u mrežu.

Leno je u 44. minutu opet spasao gol kada je prilici ponovo bio Martineli, ali nije dugo izdržao.

U drugom minutu nadoknade, Martin Edegor je rutinski poslao loptu u mrežu sa desetak metara i na poluvreme se otišlo sa 0:3.

Krenuo je Fulam nešto bolje u nastavku, ali je prvi pravi udarac uputio tek u 69. minutu Dokordobe Rida.

U istom minutu u nastavku akcije, posle centaruta, skočio je Mitrović i zahvatio loptu glavom, ali nije imao sreće, pogodio je prečku!

Šest minuta kasnije, Tete je šutirao preko gola, i to je bilo to što se tiče domaćina.

Gabrijel Žezus je u 85. minutu imao šansu za 0:4, ali je Leno odbranio refleksno nogom.

Arsenal je potom rutinski zatvorio susret i stigao do ubedljive pobede.