10. Januara 2024.

Minesota pokazala moć – do poluvremena na +30 protiv Orlanda

Košarkaši Minesote opravdali su status jedne od najboljih ekipa u ligi savladavši kao gosti Orlando 113:92.

Već do poluvremena lider Zapada akumulirao je 30 poena prednosti!

Karl-Entoni Tauns je 23 od svoja 28 poena na meču postigao u furioznom prvom poluvremenu gostiju.

Već je prva deonica ukazala svima u “Kia Centru” u kom pravcu će ići ovaj meč – taj deo igre završen je vođstvom “Vukova” 33:16. Druga četvrtina donela je potvrdu nadmoći gostiju i potpuni krah Medžika. Poluvreme je završeno rezultatom 67:37.

Taj rezultat je sve što se ima znati o igri mačke i miša na Floridi protekle noći.

“Večeras sam iskoristio sve što mi je odbrana protivnika dala, uzimao sam šuteve za tri kad god mi se ukazala prilika”, narugao se odbrani rivala Tauns, koji je meč završio sa savršenim učinkom iza linije za tri poena (5/5).

“Prvu trojku sam pogodio iz ćoška kada niko iz Orlanda nije krenuo da me sačuva. Edvards me je lepo uposlio”, dodao je Tauns.

Najbolji igrač ekipe Entoni Edvards nije se ni preznojio, nije ni morao uz ovakav napadački bljesak Taunsa, ali i Gobera koji je meč završio sa 21 poenom.

Edvards je odigrao taman koliko je bilo potrebno od njega – 6 poena, 3 asistencije i 4 skoka.
Drugo poluvreme, zahvaljujući činjenici da su gosti smanjili intenzitet, rezultatski je bilo izbalansirano, pa je Orlando koliko-toliko “sačuvao obraz”.