3. Novembra 2023.

Milutinov tragičar u porazu Olimpijakosa od Fenerbahčea

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su ekipu Olimpijakosa na svom terenu sa 79:77 u šestom kolu Evrolige

Fenerbahčeu je ovo peta pobeda u sezoni, dok je Olimpijakos posle šest kola na polovičnom učinku od tri pobede i isto toliko poraza.

Jorgos Papajanis je bio najbolji u ekipi Fenerbahčea sa 15 poena, jedan manje je upisao Dajšon Pjer, dok je Džonatan Motli imao deset poena.

Kod Olimpijakosa Alek Piters je bio najefikasniji sa 19 poena, Ajzea Kenan je ubacio 15 poena, dok je Vilijams Gos imao 13, a Milutinov 12 poena.

Srpski košarkaš je bio tragičar jer je promašio “odbojku” za produžetak u poslednjoj sekundi, jako je bio sam pod košem.

Dobro su započeli utakmicu košarkaši Fenerbahčea. Od starta meča su stekli prednost koju kako je trajala utakmica sve više povećavali, da bi na kraju prve četvrtine imali 15 poena razlike (29:14).

U drugoj četvrtini je Fener nastavio u istom ritmu iz prve četvrtine, prednost je nastavila da raste do maksimalnih +16 (36:20), a na poluvreme se otišlo sa 46:33 za domaće.

Treća četvrtina je bila u znaku Olimpijakosa, Grci su dosta bolje ušli u drugo poluvreme, gde su smanjili prednost Fenera, i tako se u poslednju četvrtinu ušlo sa samo poenom prednosti za domaće 58:57.

Konstatnu dramu smo imali u poslednjih deset minuta košarke, gde je Fener vodio, ali nije imao veću prednost od pet poena razlike. U poslednjem minutu meča je Olimpijakos imao napad za pobedu, ali Najdžel Vilijams Gos nije uspeo da poentira za dva, a Milutinov da odbitak “odbojkom” ubaci u koš i tako je Fener dobio ovaj meč.

Ekipa Fenerbahčea će u sledećem kolu gostovati Partizanu, dok Olimpijakos čeka Baskoniju.

Asvel je napokon stigao do svoje prve pobede u Evroligi.

Košarkaši koje od skora sa klupe predvodi Đanmarko Poceko savladali su Žalgiris u Kaunasu sa 91:88.

Vodili su domaći gotovo ceo meč, a Asvel je prvi put stigao do prednost u samom finišu meča, gde je na kraju i uspeo da odnese pobedu sa ovog teškog gostovanja.

Asvel je predvodio Luvavu Kabarot koji je upisao 19 poena, Jusufa Fal je imao 15 poena, dok je De Kolo dodao 13 poena.

Tomas Dimša je sa 21. poenom bio najefikasniji u ekipi Žaligirisa, Kinan Evans je dodao 19 poena uz to je imao i sedam asistencija, a Edgaras Ulanovas je imao 14 poena.