29. Augusta 2024.

Milojević je opet uspio: Zvezda u Ligi šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezda plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su u revanš meču pobijedili norveški Bode sa 2:0

Rekao je Vladan Milojević da „nije neki stručnjak, ali da je nešto pripremio za meč protiv Bode-Glimta“. I to „nešto“ bilo je neuporedivo bolje od onoga što smo gledali u prvom susretu ova dva rivala na severu Evrope, kad su crveno-beli bili srećni što nose samo gol zaostatka (2:1).

Znao je šef struke Crvene zvezde da će gotovo ispunjen stadion i sjajna atmosfera koju su domaći navijači napravili biti veliki adut u duelu protiv prvaka Norveške, nenaviknutog na takav ambijent.

Pritisak na poslednju liniju tima kad god je to bilo moguće urodio je plodom, crveno-beli su upravo na taj način dolazili do prilika protiv bledog Bode-Glimta. Bledog, ali to je pre svega zasluga igrača Crvene zvezde.

I kad je tako, obično i sreća isprati hrabre. A upravo se to dogodilo u 26. minutu, kad je odbrambeni igrač Bode-Glimta neoprezno, bez ikakve potrebe koji milimetar unutar svog šesnaesterca oborio Milsona, za odličnog italijanskog arbitra Masu nije bilo dileme, odmah je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo špic Bruno Duarte, a bilo je to iznenađenje Vladana Milojevića u startnoj postavi Crvene zvezde, ipak se u početnih 11 očekivao Šerif Endijae. Portugalac je snažno šutirao, toliko snažno da golmanu Haikinu nije pomoglo ni to što je pogodio stranu, čak čini se i zakačio loptu vrhovima prstiju.

Imao je domaćin šanse i pre i posle vodećeg gola, kojim je anulirana prednost Bode-Glimta iz prvog meča. Prvi opasan napad Crvena zvezda je kreirala u šestom minutu, Duarte je iskoristio prostor na levoj strani, centrirao je ka Olajinki, ovaj je loše zahvatio loptu, koja se posle intervencije odbrane gostiju odbila do Ivanića, ali je njegov udarac iskosa sa deset metara završio visoko preko gola Norvežana.

Vrlo je opasno bilo po gol gostiju u 13. minutu, Hvang je šutirao sa 18 metara, prilično dobro, ali je odlična bila i odbrana golmana Bode-Glimta Haikina.

Tražili su crveno-beli drugi jedanaesterac u 28. minutu, Seol je centrirao sa leve strane, sa desne je šutirao iz prve Olajinka, a jednog igrača gostujućeg tima lopta je pogodila u glavu. Nije bilo elemenata za jedanaesterac, nije o tome ni razmišljao za sada odlični italijanski arbitar Davide Masa.

Još jednu dobru priliku imala je Zvezda u 40. minutu posle visokog presinga na poslednju liniju Bode-Glimta, ali je u poslednji čas šut Olajinke sa 16 metara izblokiran.

Nije želela Zvezda da spušta ritam utakmice, bar dok ne postigne i drugi pogodak. I to se dogodilo u 60. minutu, posle kornera na prvoj stativi odlično se snašao kapiten Uroš Spajić, koji je po drugi put na ovom meču poslao loptu iza leđa golmana Bode-Glimta – 2:0.

Koji minut pre toga, posle greške Seola, Bode je uputio prvi udarac ka golu Zvezde, učinio je to Berg, koji je šutirao sa 18 metara, Ilić je vrlo dobro intervenisao i odbranio je taj udarac.